Prawie 160 ton azbestu zniknęło z terenu gminy Wola Krzysztoporska

Urząd Gminy Wola KrzysztoporskaRegion Czwartek, 16 września 20216 1211
Wola Krzysztoporska po raz kolejny otrzymała dofinansowanie na usuwanie azbestu i wyrobów zawierających azbest z terenu gminy w roku 2021 ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi. Mieszkańcy mogli bezpłatnie pozbyć się szkodliwego materiału ze swoich posesji. Tak jak w ubiegłych latach, w ramach zadania odpowiednio zapakowano, załadowano, a potem przetransportowano i unieszkodliwiono wyroby zawierające azbest.
fot. UG Wola Krzysztoporska

 

W trakcie realizacji zadania odebrano odpady z 60 nieruchomości o łącznej masie 159,819 ton.


- Ważnym elementem realizacji całego zadania jest pewność, że tzw. „eternit” trafił z dachów budynków mieszkalnych i gospodarczych prosto na zalegalizowane składowisko, na którym został unieszkodliwiony. Oczyszczenie gminy z azbestu niewątpliwie wpłynie na poprawę jakości życia oraz na środowisko i zdrowie nas wszystkich – podkreślają gminni urzędnicy.


Wartość wykonania niezbędnych prac wyniosła 47 tys. 626,06 zł, z czego kwota 42 tys. 863 zł stanowiła dotacja ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi. 

 

 


Zainteresował temat?

1

0


Komentarze (6)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

brawo ~brawo (Gość)16.09.2021 11:20

Brawo. Takie inicjatywy się chwali

40


Gmina Rozprza ~Gmina Rozprza (Gość)17.09.2021 05:51

Brawo dla całej gminy która potrafi dostać dofinansowanie a nie to co w Rozprzy nikomu się nie chce i nikt o niczym nie wie i nie słyszał, że coś takiego jest GENIUSZE

20


goœć_gosc ~goœć_gosc (Gość)16.09.2021 20:33

Kiedyś azbest nie był szkodliwy- w sumie to z nim jest tak jak ze szczepionkami przed koronawirusem i plombami amalgatowymi ... no pewnie jeszcze by się znalazło trochę rzeczy ...

30


wieśniak ~wieśniak (Gość)16.09.2021 19:19

rozmawiałem z panem który ładował to taką małą koparką, że ten azbest jest wrzucany (razem z tymi paletami) do wielkiego dołu (pewnie po jakiejś żwirowni) i zasypywany ziemią. No tak unieszkodliwiać to ja też umiem!!!

40


śmieszek ~śmieszek (Gość)16.09.2021 11:30

cyt" ...i gospodarczych prosto na zalegalizowane składowisko, na którym został unieszkodliwiony"... Może źle zrozumiałem "unieszkodliwiony" czyli ....coś więcej proszę.. Tzn. jest czy go nie ma? Czy jest ale....To dla dobra nas wszystkich i ...środowiska.

60


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat