Naukowcy: zbliża się kolejna katastrofa, to syndrom "długiego Covid-19", który dotknie miliony

PAPKraj Piątek, 02 lipca 2021584511
Naukowcy badający, co dzieje się z ludźmi po zakażeniu Covid-19, odkryli, że pewna liczba chorych "doświadcza czegoś gorszego - rozciągniętego w czasie, wyniszczającego syndromu znanego jako +długi Covid+" - informuje australijski portal News.com.
fot. PAP

Nowe badanie sugeruje, że następna "katastrofa zdrowotna" dotknie miliony ludzi cierpiących na ten syndrom, który może być odrzucany przez środowisko lekarskie.

 

I chociaż dokładne liczby są trudne do określenia, nowe badanie zakłada, że w samych Stanach Zjednoczonych może być "15 milionów przypadków +długiego Covidu+ wynikających z tej pandemii".

 

Amerykańskie czasopismo naukowe "New England Journal of Medicine" opublikowało w środę artykuł pt. "W obliczu naszej kolejnej narodowej katastrofy zdrowotnej – długodystansowego Covid". Jego autorzy dr Steven Phillips i dr Michelle Williams napisali, że "+długi Covid+ prawdopodobnie rzuci cień na nasz system opieki zdrowotnej i ożywienie gospodarcze". "Chociaż dane wciąż się pojawiają, średni wiek pacjentów z +długim Covidem+ wynosi ok. 40 lat, co oznacza, że większość jest w najlepszych latach pracy" – napisali.

 

"Nikt nie wie, jaki będzie przebieg +długiego Covidu+ ani, jaki odsetek pacjentów wyzdrowieje lub będzie mieć długotrwałe objawy. To frustrująco kłopotliwy stan" - wskazali. - Ale biorąc pod uwagę enigmatyczną historię +nowych+ zespołów poinfekcyjnych, pojawienie się +długiego Covidu+ nie powinno być zaskakujące".

 

Badacze zwracają uwagę, że jeśli brać pod uwagę doświadczenia z przeszłości to wielu członków społeczności medycznej będzie nie dowierzało, marginalizowało i odrzucało ów nowy syndrom. "Taka reakcja sprawi, że pacjenci poczują się niezrozumiani, pokrzywdzeni i niezadowoleni" - akcentują naukowcy.

 

Z powodu braku wsparcia ze strony środowiska medycznego pacjenci z "długim Covidem" i aktywiści utworzyli już internetowe grupy wsparcia. Jedna z takich organizacji, Body Politic Covid-19 Support Group, przyciągnęła ponad 25 tys. członków - podaje News.com.

 

Profesor nadzwyczajna zdrowia ludności na Uniwersytecie Nowej Południowej Walii w Sydney, Bette Liu, przeprowadziła obszerne badanie prawie każdego pacjenta z koronawirusem w tym stanie. Odkryła, że 80 proc. osób wyzdrowiało w ciągu miesiąca, a 95 proc. do trzech miesięcy po zakażeniu. Pozostałe 5 proc. nadal odczuwało objawy nawet przez trzy miesiące po początkowej diagnozie. 


Zainteresował temat?

1

9


Komentarze (11)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Socjopata ~Socjopata (Gość)13.07.2021 23:58

Kolega w pracy wrócił z urlopu. Ukłuty dwiema szprycami. Kaszle, źle się czuję. Żona i dziecko też chorowali. Zrobili testy i nic. Lekarz stwierdził że to lekka grypa. Hurrrrra dzięki szprycy odzyskaliśmy grypę. Czy wy się obudzicie ludzie czy pozabijamy się nawzajem.

11


pandemiczna panda ~pandemiczna panda (Gość)02.07.2021 23:37

Czy to taki sam syndrom jak Syndrom Zatoki Perskiej? Pytam, bo tamten jest po prostu CHOROBĄ POSZCZEPIENNĄ, co zostało udowodnione. Oczywiście nikt nie poniósł konsekwencji za eksperymenty medyczne przeprowadzone na amerykańskich żołnierzach. Bynajmniej nie jest mi ich żal - ot, pojechali mordować na drugim końcu świata, a zostali wydymani przez własny kraj i własny rząd. Ale czy to jest uczciwe? Niech każdy odpowie sobie na to sam.
Jeśli "naukowcy" wysmażyli już pojęcie "długiego Covidu" (swoją drogą byłby to świetny pseudonim dla gwiazdora kina fikanego: Długi Covid), i straszą, że będzie to następną "katastrofą zdrowotną", to coś na rzeczy musi być. Prawdopodobnie będzie to miało związek ze szczepionkami. Oczywiście wszystko zwali się na Covid, a nie na szczepionki. Jeśli ktoś na Covid nie chorował, a został zaszczepiony, to mu się wmówi, że widocznie przeszedł wcześniej "Covid bezobjawowy", i stąd u niego "syndrom długiego Covidu".
Obserwujcie wydarzenia, a zaszczepieni niech zwracają uwagę na swoje zdrowie, bo może być ciekawie...

Cytuję:
"Nikt nie wie, jaki będzie przebieg +długiego Covidu+ ani, jaki odsetek pacjentów wyzdrowieje lub będzie mieć długotrwałe objawy. To frustrująco kłopotliwy stan" - wskazali.


Nikt nie wie, jaki będzie przebieg, ani ilu będzie mieć długotrwałe objawy, ale wiedzą, że "długi Covid" na pewno będzie. Cyrk? Czeski film?

Cytuję:
Profesor nadzwyczajna zdrowia ludności na Uniwersytecie Nowej Południowej Walii w Sydney, Bette Liu, przeprowadziła obszerne badanie prawie każdego pacjenta z koronawirusem w tym stanie.


Jeśli jedna babka miała czas, aby przeprowadzić OBSZERNE BADANIE prawie wszystkich zakoronawirusowanych w całym stanie, to chyba nie mogło ich być aż tak wielu. A jednak uparcie nadal twierdzą, że jest "pandemia"...
U nas jest szesnaście województw (odpowiednik ichniejszych stanów), i co roku przeciętnie przypadało 200-250 tysięcy chorych na grypę na województwo. Ile czasu zajęłoby jednemu lekarzowi "obszerne badanie" 200 tysięcy ludzi? Stan Nowa Południowa Walia liczy prawie 7,3 miliona mieszkańców, czyli ponad trzy razy więcej, niż "przeciętne" polskie województwo. Zatem pytanie powinno brzmieć raczej, ile czasu zajmie jednemu lekarzowi "obszerne zbadanie" 700 tysięcy ludzi?
Czy robię sobie jaja? Nie, po prostu zestawiam zwykłe sezony grypowe, z jakimi co roku mieliśmy w Polsce do czynienia z "pandemią" jaka dotknęła Australii (i całego świata).
Czy to medialne ogłupianie będzie już trwało do końca świata?

31


obs. 2 ~obs. 2 (Gość)02.07.2021 18:48

a o leczeniu ani słowa...

41


Witaj Królowo.... ~Witaj Królowo.... (Gość)02.07.2021 16:01

Kolejna katastrofa będzie dotyczyć osób które przeżyją udział w rządowej loterii... Szkoda tylko że tak wielu nie zdążyło nawet zarejestrować swojego "biletu".....

31


Miszel ~Miszel (Gość)02.07.2021 15:50

wiadomo że chodzi o straszenie, bo nas jako ludzi nie obchodzi zdrowie innych poza naszym czy naszą rodziną, a ja mam wierzyć że tym gościom w białych fartuchach w firmach farmaceutycznych zależy na tym że oni się boją bo będę miał long kowid....masakra, wiadomo że nie obchodzi ich nasz los, covid to narzedzie do kontroli i inwigilacji. sami sobie bierzcie koktajl masonowa, ja podziękuje

41


obs. ~obs. (Gość)02.07.2021 11:11

straszenia ciąg dalszy i psychicznego wykańczania ludzi!!!

81


go?ć_gość ~go?ć_gość (Gość)02.07.2021 09:33

Ja tam mam w sobie dzonsona i żadnej choroby się nie boję

26


młodalek. ~młodalek. (Gość)02.07.2021 09:23

Tekst dla płaskoziemców i im podobnych stworków.

23


Kazik ~Kazik (Gość)02.07.2021 09:19

To raczej synndrom pisowskiej dyktatury a nie wirusa bo ten jest z nami od wieków. Dalej chcą straszyć jak widać i każdy niech obejrzy otwarcie olimpiady w Londynie w 2012 roku tam była zapowiedź tego co dziś mamy.
To zaplanowane działanie od dawna nastawione na wprowadzenie NWO i to się dzieje a naiwne baranki dają sie modyfikować genetycznie czymś co nie jest szczepionką i nie ma ukończonych badań klinicznych

72


Nikt ~Nikt (Gość)02.07.2021 09:00

To jest "kopiuj wklej" z innego, ogólnopolskiego portalu z wczoraj. Artykuł o niczym, zadnych konkretów tylko straszenie. Co to jest ten długi Covid, jakie ma objawy. Nikt nie wie. Pisanie dla pisania. Poza tym co ma to wspolnego z miastem i regionem? Masakra. Clickbite! Miłego dnia!

51


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat