Książka na weekend – nowy kryminał Marcela Mossa

ePiotrkow Sobota, 17 lipca 202112870
Na kolejny wakacyjny weekend proponujemy dwa kryminały z mistrzowsko poprowadzoną akcją. To powieści kryminalne, w których zagadka została tak przygotowana przez autorów, że do samego końca ciężko będzie odgadnąć zakończenie. A do tego zestawu proponujemy coś dla przeciwwagi – powieść obyczajową o tym, jak przewrotny bywa los.
fot. K. Żołądek

Pierwsza z naszych propozycji to książka zaprezentowana w czwartkowym wydaniu audycji „Książka na weekend”. Jest nią „Podszept” Jacka Łukawskiego, która to pozycja ukazała się nakładem wydawnictwa Czwarta Strona. To kryminał, którego akcja rozgrywa się niemal za miedzą, w sąsiednim województwie, a dokładniej w Kielcach. Z niecodziennych okolicznościach giną tam gwiazdy mediów społecznościowych, influencerzy. Do akcji wkracza prokurator Arkadiusz Painer i grupa zaufanych policjantów – Dorota Kowalska i Dariusz Kryński. Kto tak bardzo nie lubi gwiazd Instagrama i Youtube'a, że zdecydował się na morderstwo?

 

fot. K. Żołądek

 

Książka Jacka Łukawskiego „Podszept” to niejako kontynuacja powieści „Odmęt”, której akcja też toczy się na ziemi świętokrzyskiej. Obie łączy postać prokuratora Painera. A kim jest autor? Urodził się w Kielcach, jest miłośnikiem motocykli i regionu, w którym mieszka. Właśnie to zamiłowanie do ziemi świętokrzyskiej przełożyło się na miejsce akcji obu książek. Znajdziecie je już w księgarniach i dobrych bibliotekach.

O tej książce można też posłuchać:

 


 


A poza tym polecamy też wywiad z autorem:

 


 

 

 

fot. K. Żołądek

 


Druga propozycja to książka Marcela Mossa „Nie wiesz nic”, która ukazała się niedawno nakładem wydawnictwa Filia Mroczna Strona. W powieści wracamy do wydarzeń w liceum Freuda i tragicznej śmierci Alana, kapitana drużyny siatkówki. Koledzy z drużyny chcą dojść do siebie po tej tragedii i żeby oczyścić umysł decydują się na spędzenie czasu w górach. Ale nie wiedzą jednego, że wyjazd okaże się dramatyczną walką o przetrwanie…

 

Powieść „Nie wiesz nic” jest kolejną książką o uczniach liceum Freuda. I o problemach z jakimi na co dzień zmaga się współczesna młodzież. Warto tu dodać, że pierwsza książka Marcela Mossa z cyklu o liceum Freuda, będzie niebawem ekranizowana. A tą najnowszą znajdziecie już w księgarniach. Niedawno miała swoją premierę.

 

Posłuchaj o nowej powieści Marcela Mossa:

 


 


fot. K. Żołądek

 


Trzecia propozycja to wspomniana już powieść obyczajowa „Słone jabłka” Beaty Olejnik. Jak przekonuje autorka – nigdy nie wątp w przeznaczenie, bo nawet najbardziej niewiarygodne zdarzenia mogą na zawsze odmienić twoje życie. A właśnie wtedy, gdy wydaje ci się, że panujesz nad własnym życiem, ono szykuje dla ciebie najbardziej nieprawdopodobny scenariusz.

 


Dowiadujemy się tego śledząc losy Dagmary, młodej agentki nieruchomości, która prowadzi spokojne i uporządkowane życie. Jedynym emocjonującym akcentem są kłopoty, w jakie często pakuje się jej najlepsza przyjaciółka, Kinga. Pewnego dnia, przechodząc przez most nad rzeką, Daga widzi młodego mężczyznę, który najwyraźniej próbuje odebrać sobie życie… To zdarzenie sprawi, że życie obu kobiet zmieni się na zawsze. Wplątane w nieznający litości światek przestępczy, wkrótce poznają mroczną stronę ludzkiej natury i będą musiały dokonać dramatycznych wyborów, które zaważą na ich przyszłości. Jaką cenę zapłacą za próbę powrotu do normalnego życia? Przekonacie się sięgając po naszą trzecią propozycję.

 


Życzymy udanej i miłej lektury. Książki znajdziecie w księgarniach.

 


Zainteresował temat?

0

0


Komentarze (0)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat