Advertisement
ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Eko-edukacja na kółkach

Poniedziałek, 20 lipca 2020
Mieszkańcy gmin Tomaszów Mazowiecki, Rokiciny, Żelechlinek i Brójce w Łódzkiem mogą spotkać na swojej drodze nową, edukacyjną śmieciarkę z kolorową grafiką. Oddział ENERIS Surowce w Tomaszowie Mazowieckim korzysta ze specjalistycznego pojazdu do odbioru i transportu odpadów komunalnych
i jednocześnie uczy prawidłowej segregacji.
Eko-edukacja na kółkach

Specjalistyczny pojazd do zadań specjalnych

 

Cechą charakterystyczną nowego samochodu ENERIS Surowce, jeżdżącego po gminach w województwie łódzkim, jest kolorowa grafika z zasadami segregowania odpadów. Na bokach pojazdu znajdują się konkretne informacje, jakie odpady należy wrzucać do odpowiedniego pojemnika: niebieskiego, zielonego, żółtego, brązowego i czarnego.

– Nowa śmieciarka trzyosiowa z jednokomorową zabudową służy do odbioru odpadów od mieszkańców gmin Tomaszów Mazowiecki, Rokiciny, Żelechlinek i Brójce. Cieszymy się, że możemy korzystać z nowoczesnego, dobrego jakościowo i wygodnego w użytkowaniu pojazdu. Dodatkowo nasz samochód na pewno wyróżnia się w terenie, dzięki kolorowej grafice o edukacyjnym charakterze. A to wszystko dla mieszkańców, żeby ułatwić im właściwą segregację odpadów na 5 frakcji – mówi Dariusz Tkaczyk, dyrektor operacyjny w ENERIS Surowce w Tomaszowie Mazowieckim.

 

Praktycznie i edukacyjnie

We wszystkich gminach obsługiwanych przez oddział ENERIS Surowce w Tomaszowie Mazowieckim funkcjonuje 5-frakcyjny system segregacji odpadów, który jest wprowadzany sukcesywnie od 2013 roku.

 
Mieszkańcy znają podstawowe zasady sortowania odpadów ale każde narzędzie pogłębiające wiedzę jest ważne. Dlatego oprócz edukacyjnej śmieciarki, zaplanowane zostały po wakacjach zajęcia z właściwego segregowania odpadów, prowadzone w szkołach podstawowych przez ekspertów ENERIS Surowce.

 
Dodatkowo ENERIS, jako inicjator i członek Koalicji 5 frakcji, przygotowuje wiele praktycznych materiałów edukacyjnych dotyczących segregowania, odzysku i recyklingu odpadów wśród mieszkańców. Można je znaleźć na stronie www.5frakcji.pl.

 

ENERIS

ENERIS to ogólnopolska firma działająca w obszarze ochrony środowiska specjalizująca się w budowie oraz eksploatacji infrastruktury z zakresu gospodarki odpadowej, wodno-ściekowej oraz nowoczesnej energetyki. Naszym głównym celem jest redukcja poziomu zanieczyszczenia otaczającego nas środowiska – powietrza, wody i ziemi. Angażujemy się i posiadamy potencjał do budowy i finansowania efektywnych i innowacyjnych rozwiązań dedykowanych dla indywidulanych potrzeb gmin i przemysłu. Podstawą jest konsolidacja rozproszonych do tej pory zasobów i środków służących ochronie środowiska.

W 2015 roku w skład Grupy ENERIS weszła spółka ENERIS Surowce S.A., która jest kontynuatorem działalności Veolia Usługi dla Środowiska, jednej z największych w Polsce firm działających w sektorze gospodarki odpadami oraz większościowym udziałowcem m.in. Altvater Piła. Następnie do Grupy dołączyły firmy: ENERIS Recupyl – lider recyklingu baterii i akumulatorów oraz ENERIS Proeco - zarządca Instalacji Termicznego Odzysku Odpadów Niebezpiecznych w Bydgoszczy. Więcej na: www.eneris.pl

 

 

materiał Eneris Surowce S.A.

 

 


Zainteresował temat?

1

1


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat