- W ciągu miesiąca mieliśmy 49 wyjazdów związanych z usuwaniem gniazd szerszeni i os, które stanowiły zagrożenie dla osób przebywających w pobliżu. Najczęściej gniazda takie powstają na poddaszach budynków, drzewach rosnących blisko domów i właśnie dlatego stanowią zagrożenie dla życia i zdrowia - podkreśla młodszy brygadier Maciej Dobrakowski, rzecznik prasowy KMPSP w Piotrkowie.
Użądleniu oczywiście nie można w stu procentach zapobiec, można jednak próbować. - Należy unikać siadania na łące z koniczyną, ponieważ jest tam z reguły dużo pszczół i os. Powinniśmy zachować także podstawowe środki ostrożności. Na przykład nie zostawiamy napoczętej puszki z piciem, a nad wodę nie bierzemy napojów słodkich - mówi Barbara Lorek, lekarz medycyny.
Najbardziej niebezpieczne są użądlenia w mocno ukrwione części ciała, takie jak język, policzki czy gardło. Warto także pamiętać, że osy i szerszenie mogą żądlić wielokrotnie. Natomiast pszczoły pozostawiają żądło w ciele ofiary.
- Wypadek na skrzyżowaniu Sikorskiego i Concordii. Jeden z kierowców wjechał na czerwonym świetle
- Viva la musica w Sulejowie
- Poznaliśmy zasłużonych dla Wolborza
- Nowy transport publiczny w gminie Sulejów już uruchomiony
- Będą sekundniki i zielona fala na trasie W-Z.W planach likwidacja części przejść, na innych pojawi się sygnalizacja. Zostanie wprowadzony nowy limit prędkości. Na jakie zmiany mogą liczyć kierowcy?
- Piotrkowianie obchodzili dzień przytulania
- Kolejne alarmy bombowe w piotrkowskich szkołach
- Kolizja w Rękoraju. Zderzenie osobowego Opla z dostawczym Fiatem
- Wola Krzysztoporska. Asystenci wspomagali osoby z niepełnosprawnościami