Sportowe projekty zdecydowanie królują w tej edycji. Spośród wszystkich 152 zwycięskich zadań aż 73 znajdują się w tej kategorii. Nie sposób wymienić wszystkich pomysłów, które zgłosili mieszkańcy. Dzięki ich zaangażowaniu i głosom organizowane będą m.in. międzypokoleniowe treningi sportowe, pikniki, sąsiedzkie turnieje, rozgrywki ligowe, rajdy rowerowe, biegi na orientację czy krajoznawcze wycieczki połączone z aktywnością fizyczną. To również sportowe półkolonie czy wyjazdy.
-Mnie ogromnie cieszy to, że jest aż tyle projektów związanych z rekreacją i sportem. To tylko dowód na to, że mieszkańcy regionu chcą się ruszać i aktywnie spędzać czas. Dzięki tym inicjatywom mogą lepiej poznawać się ze swoimi sąsiadami i stworzyć prężnie działającą społeczność. Chcemy, żeby Łódzkie było zdrowe, sportowe i aktywne. Zachęcamy do tego, żeby już myśleć o kolejnych podobnych projektach – mówi Joanna Skrzydlewska, marszałek Województwa Łódzkiego.
Co ważne, wiele projektów ma charakter międzypokoleniowy pozwala cieszyć się sportem w każdym wieku. Wśród dyscyplin, które mieszkańcy regionu będą mogli uprawiać dzięki środkom z Budżetu Obywatelskiego Województwa Łódzkiego, są na przykład piłka nożna, siatkówka, kajakarstwo, tenis ziemny i stołowy, sztuki walki, pływanie, unihokej, szachy czy nordic walking.
W tej kategorii zadań zdecydowanie przoduje powiat łódzki wschodni. Realizowanych będzie tam aż 8 z 73 projektów sportowych. To m.in. cykl trzech turniejów siatkówki plażowej dla dorosłych czy wspólne spacery nordic walking, połączone ze zwiedzaniem okolicy.
- Złożyłem projekt dotyczący organizacji zajęć nordic walking na terenie w gminie Andrespol. Chcemy w ten sposób zwiększać aktywność społeczną mieszkańców i budować pozytywne więzi między nimi – mówi Daniel Zięba, lider zwycięskiego projektu „Blisko natury - Nordic Walking na terenie Gminy Andrespol”