PGE GKS Bełchatów wygrywa z mistrzem Polski! Zdecydowała bramka Jacka Popka

Strefa FM Niedziela, 03 października 20100
Wspaniała wygrana PGE GKS Bełchatów. Podopieczni Macieja Bartoszka pokonali reprezentanta Polski w Lidze Europejskiej, zespół mistrza Polski - Lecha Poznań 1:0 (0:0)!
Zwycięskiego gola w 63 minucie meczu strzelił Jacek Popek.

Bełchatowianie nie przestraszyli się drużyny, która trzy dni temu pewnie pokonała mistrza Austrii Red Bull Salzburg 2:0. Pierwsza połowa była wyrównana, Lech co prawda miał nieznaczną przewagę, ale bez zarzutu spisywał się Łukasz Sapela oraz kierowana przez niego defensywa. Gospodarze przycisnęli w drugiej połowie. Już w 48. minucie powinno być 1:0. Brazylijczyk da Silva idealnie podał do Macieja Małkowskiego, ale ten z sześciu metrów spudłował. Kwadrans później nastąpił szał radości na trybunach. Małkowski zagrał piłkę do Jacka Popka, a ten nie dał żadnych szans bramkarzowi Lecha. Bełchatowianie poszli za ciosem i w 69. minucie powinno być 2:0. Świetnej sytuacji nie wykorzystał jednak Grzegorz Kuświk. Chwilę później Małkowski z sześciu metrów trafił wprost w Buricia! Bełchatowianie zapomnieli na chwilę o obronie i Sapela z najwyższym trudem obronił strzał Siergieja Kriwca w 73. minucie. W końcówce bełchatowianie pilnowali wyniku i zasłużenie mogli cieszyć się z trzech punktów. Mistrz Polski pokonany!

PGE GKS Bełchatów - Lech Poznań 1:0 (0:0)
Bramka:
Jacek Popek 63

PGE GKS:
Sapela - Tanevski ż, Lacić, Drzymont ż, Popek - da Silva, Gol (82' Fonfara), Bocian ż, Małkowski, Poźniak ż (85' Nowak) - Żewłakow (55' Kuświk).
Trener: Maciej Bartoszek