To nie biblioteczka, to potężny mebel!
Wyobraźmy sobie taki regał przemysłowy. Składa się on z jeszcze większej liczby półek, na których umieszcza się zapasy, paczki i różne elementy. Jednak, aby spełnił swoją funkcję, musi być wykonany z wysokiej jakości materiału, czyli najczęściej metalu, ale również stali i aluminium. Tylko wtedy zostanie zapewniona odpowiednia wytrzymałość na ogromny nacisk, a co za tym idzie – trwałość użytkowania. Żaden właściciel firmy nie chce przecież, aby ów mebel zapadł się pod ogromnym ciężarem. Co więcej, regały tego typu powinny być odporne na wszelkie uszkodzenia mechaniczne.
Zastosowanie regałów metalowych
Tak, jak było już wspomniane wyżej, to mebel przemysłowy. Co to oznacza? Odpowiedź jest prosta. Znajduje swoje zastosowanie w wielu zakładach i hurtowniach. Stąd jego uniwersalny charakter. Co jednak ciekawe, może przydać się również do indywidualnych potrzeb. Mowa np. o sytuacji, gdy mamy jednoosobową działalność gospodarczą w formie warsztatu czy zakładu usług motoryzacyjnych.
Regały metalowe sprawdzą się też w handlu detalicznym i innych branżach (przechowywanie materiałów w chłodni, także tych stanowiących ryzyko dla ludzkiego zdrowia). Jak się więc okazuje, praktyczność i wszechstronność to spore zalety takich magazynowych konstrukcji. Dzięki nim nie będziemy narażeni na potencjalne dodatkowe koszty czy niebezpieczeństwo. Są one przetestowane i bardzo solidne.
Jak wyglądają takie regały?
Skoro już wiemy, gdzie wykonane z metalu regały można najczęściej spotkać, warto jeszcze opisać ich budowę. Niektóre są skręcane, inne cięższe, zaczepowe z półkami. Są też takie, które konstruowane są na specjalne zamówienie. Mają np. dodatkowe szuflady, przegrody, kosze, drzwi zabezpieczające, kratki, itp. I co ważne – dostępne są zawsze w różnych rozmiarach, a także charakteryzują się różną grubością, kształtami i półkami o konkretnej ładowności.
Meble te sprawdzą się w wielu sytuacjach. Ich niskie koszty i jednoczesna stabilność to plusy powodujące, że będą służyć przez długie lata. Są łatwe w montażu i umożliwiają szybką dostępność potrzebnych akcesoriów. Mało tego, bez problemu da się je rozmontować i na nowo złożyć.
Co ciekawe, produkowane są także regały stworzone z drutu, ale te konstrukcje, mimo swojej lekkości i wyjątkowej mobilności, okażą się chybioną inwestycją w przypadku prowadzenia firm przemysłowych. Tutaj lepsze będą te metalowe o dużej rozpiętości i ogromnej ładowności, potrafiące wytrzymać dużą wagę. Wszystkie natomiast łączy łatwość czyszczenia. Nie zagrozi im ani wilgoć, ani korozja. Korzystanie z nich to zatem strzał w dziesiątkę!