W jakich sytuacjach warto wezwać pogotowie hydrauliczne?
Nie oszukujmy się, główną przyczyną usterek hydraulicznych jest nasze zaniedbanie. W wielu przypadkach rezygnujemy z regularnych przeglądów instalacji lub popełniamy błędy, przyczyniające się do wystąpienia awarii. Zatkane odpływy kanalizacyjne to zmora mieszkańców domów jednorodzinnych i bloków mieszkaniowych. Do tego dochodzą problemy z cieknącym kranem, brak szczelności na łączeniach rur oraz awarie grzejników i ogrzewania podłogowego.
Naprawa instalacji hydraulicznych polega na zlokalizowaniu usterki i sprawnym rozwiązaniu problemu. W przypadku wycieków z rur wezwane pogotowie hydrauliczne dokonuje zespolenia uszkodzonych elementów. Przewody kanalizacyjne w wyniku korozji lub wadliwego montażu mogą doprowadzić do zalania mieszkania. Również jeśli niepokoi nas głośna praca instalacji grzewczej lub nierównomierny rozkład temperatury, powinniśmy wezwać zespół doświadczonych hydraulików.
Gdzie szukać usług hydraulicznych?
O ile z najprostszymi awariami, jak wymiana elementów kranu, możemy poradzić sobie sami, tak w przypadku bardziej skomplikowanych napraw, nie należy ryzykować. By nie pogarszać sytuacji, lepiej oddać sprawy w doświadczone ręce. Zanim wybierzesz fachowca, dobrze jest poznać rekomendacje innych klientów oraz opinie o pracodawcach dostępne na www.gowork.pl. Firmy wodno-kanalizacyjne opinie mogą mieć różne, jednak wszystkie stanowią bazę rzetelnych informacji w kwestii wyboru odpowiedniego pogotowia hydraulicznego.
Ile trwa usunięcie usterki przez pogotowie hydrauliczne?
Korzystając z profesjonalnych usług hydraulicznych w swoim domu, trzeba liczyć się z różnorodnym czasem trwania naprawy. Wszystko zależy od skali i rodzaju awarii oraz od specyfiki wybranej firmy. Zwykle pogotowie hydrauliczne stara się usunąć awarię jak najszybciej. Jednak w przypadku większych usterek czas ten może się wydłużyć. Ogólnodostępne cenniki usług hydraulicznych jasno wskazują, że czas wykonania usługi hydraulicznej może wynieść od kilkunastu minut aż do kilku godzin. Kluczowe jest to, czy zlecenie dotyczy wymiany rur z koniecznością kucia, czy wymaga jedynie odpowietrzenia lub zmiany uszczelki np. w syfonie.
Ile kosztuje naprawa instalacji wodno-kanalizacyjnej?
Za godzinę pracy pogotowia hydraulicznego należy liczyć się z wydatkiem oscylującym w granicach od 120 zł do 400 zł. Okazuje się, że godziny świadczenia usług również mają znaczenie. W godzinach porannych i popołudniowych za mechaniczne udrażnianie kanalizacji zapłacimy nieco ponad 200 zł/h, a w przypadku udrażniania ciśnieniowego ok. 350 zł/h.
Do usług świadczonych w godzinach wieczornych i nocnych należy doliczyć ok. 50 zł/h.
Pogotowie hydrauliczne w oparciu o specjalistyczne narzędzia szybko diagnozuje i usuwa usterkę. Próba naprawienia awarii na własną rękę może doprowadzić do pogłębienia uszkodzeń. Woda wyrządza ogromne szkody - dlatego dobrym rozwiązaniem jest pomoc fachowców.