Bluzy męskie z kapturem — dlaczego warto je mieć?
Warto w swojej szafie mieć kilka rodzajów bluz, dzięki temu masz większy wybór i możesz stworzyć wiele ciekawych i różnorodnych stylizacji. Dużą popularnością cieszy się klasyczna męska czarna bluza z kapturem od Denley, którą mogą nosić nie tylko nastolatkowie, ale również dojrzali mężczyźni. Oprócz tego oryginalnym wyborem jest zielona bluza z kapturem lub model w innych, odważniejszych kolorach. Dzięki temu możesz w prosty sposób ożywić całą stylizację, a ponadto poczujesz wielką satysfakcję, mając świadomość bycia zawsze na topie.
Żółta z nadrukiem bluza męska z kapturem
Jak składać młodzieżowe bluzy z kapturem? Poznaj kilka technik!
Składanie bluz z długim rękawem w teorii powinno być niemal identyczne jak składanie T-shirtów. W praktyce wygląda to trochę inaczej, ponieważ ciężko jest ułożyć długie, grube rękawy w kształt równej kostki. Kolejną problematyczną kwestią jest kaptur, ponieważ powoduje wybrzuszenie, które trudno wyeliminować. Poznaj sposoby specjalistów, które pomogą rozwiązać powyższe problemy — jak się składa męskie bluzy z kapturem. Oto jego wskazówki.
Rozłóż bluzę przed złożeniem na płaskiej powierzchni
Jeśli chcesz zaraz po wyciągnięciu z szafy mieć bluzę bez zagnieceń, upewnij się, że nie zwijasz jej w kulkę, po czym nie wrzucasz niechlujnie do szafy. Przed składaniem bluzy z kapturem rozłóż ją na stole lub na podłodze, gdzie będziesz mógł ją elegancko rozprostować w każdym kierunku, zgodnie z naturalnym układem włókien materiału. Dzięki temu zapobiegniesz pojawieniu się dodatkowych zgięć. Po złożeniu bluzy w kostkę pamiętaj również o wygładzeniu mankietów!
Zawiń bluzę z kapturem w rulon
Metoda zawijania ubrań w rulon kojarzy się wyłącznie z pakowaniem ciuchów do walizki na czas podróży Warto jednak wiedzieć, że ta metoda sprawdza się również podczas składania bluz do szafy. Zanim zaczniesz rolować bluzę, rozłóż ją na płaskiej powierzchni i upewnij się, że nie tworzą się dodatkowe fałdy materiału, które mogą być widoczne po rozłożeniu. Najpierw trzeba złożyć rękaw, a następnie połówki części tułowia, a kaptur zostaw na koniec. Zacznij zwijanie od korpusu bluzy, złóż jej rękawy prostopadle do dolnej części bluzy, a następnie kontynuuj zwijanie aż do momentu, gdy bluza zmieni się w niewielki rulonik. Tak przygotowane bluzy możesz umieścić w szufladzie, w której z pewnością zmieści się dużo ubrań zwiniętych w ten sposób.
Beżowo-czarna z kapturem bluza męska
Bluza schowana w kapturze ułożona poziomo w szufladzie
Kolejnym sposobem na umiejętne złożenie bluzy, aby zajmowała mniej miejsca w szufladzie, jest schowanie jej w kaptur. W pierwszej kolejności — tak jak w poprzednich propozycjach — rozłóż bluzę przodem do dołu na płaskiej powierzchni i dobrze ją wyrównaj. Następnie podziel ją na pół i złóż do linii środka prawą i lewą stronę, przy czym rękawy odegnij z powrotem na zewnątrz. W kolejnym etapie kaptur ułóż w kształt trójkąta, wyrównując środek krawędzi kaptura do linii ramion. Na koniec złóż część bluzy z tułowiem w ciasny prostokąt i owiń rękawy wokół zawiniątka. Całość włóż do kaptura — tak powstała konstrukcja doskonale się trzyma i można ją ładnie ułożyć w szufladzie.