artykuł zewnętrzny

Łódzkie na plus – podsumowanie tygodnia w skrócie

Poniedziałek, 27 września 2021
W marcu doszło do porozumienia marszałka województwa z prezesem PGE w sprawie budowy Centrum Rozwoju Kompetencji, a już dziś uczy się tam 250 osób. W Łodzi już nie tak szybko, ale z bardzo efektownym skutkiem zakończyła się modernizacja Muzeum Archeologicznego i Etnograficznego. Nic dziwnego, że Łódzkie jest nagradzane.

 

Inwestycje przynoszą efekty

 

W marcu doszło do porozumienia marszałka województwa z prezesem PGE w sprawie budowy Centrum Rozwoju Kompetencji, a już dziś uczy się tam 250 osób. W Łodzi już nie tak szybko, ale z bardzo efektownym skutkiem zakończyła się modernizacja Muzeum Archeologicznego i Etnograficznego. Nic dziwnego, że Łódzkie jest nagradzane.

W Rogowcu koło Bełchatowa rozpoczęła kształcenie szkoła zawodów przyszłości, gdzie będą się uczyć specjaliści od źródeł odnawialnych, a także automatyki czy informatyki. - Stąd będą się wywodzić najlepsi specjaliści nowoczesnych branż – zapowiadał podczas inauguracji Centrum Rozwoju Kompetencji marszałek Grzegorz Schreiber.

Naukę rozpoczęło 250 słuchaczy. 120 z nich na sztandarowym kierunku: technik urządzeń odnawialnych źródeł energii, pozostali uczą się na: technika informatyka, technika programistę, technika automatyka i technika spawalnictwa. Na większości kierunków nauka będzie trwała rok. Wszyscy mają do dyspozycji trzy nowoczesne sale wykładowe i znakomicie wyposażoną pracownię OZE. Szkolenia i kursy prowadzić będą specjaliści – praktycy. Oprócz kwalifikacyjnych kursów zawodowych planowane jest też uruchomienie szkoleń doskonalących na różnych kierunkach.

Centrum Rozwoju Kompetencji jest wspólnym działaniem samorządu województwa i PGE, dla powstania którego inspiracją jest konieczność transformacji energetycznej. Katalog dostępnych kursów będzie uwzględniał potrzeby pracowników Grupy PGE oraz lokalnego rynku pracy.

 

Muzeum Archeologiczne i Etnograficzne po modernizacji

 

W Łodzi natomiast zakończyła się modernizacja trzech budynków i dziedzińca Muzeum Archeologicznego i Etnograficznego w Łodzi. Realizacja projektu kosztowała ponad 30 mln zł i była dofinansowana z funduszy europejskich.

Oprócz modernizacji budynków „B”, „D”, „E”, doposażone zostały pomieszczenia edukacyjne i magazyny studyjnych. Przebudowano także dziedziniec – docelowe miejsce spotkań edukacyjnych, wernisaży, koncertów i wystaw plenerowych. Placówka może pochwalić się także nową ofertą kulturalno-edukacyjną.

 

Nagrody dla samorządu województwa łódzkiego

 

Realizacja projektów związanych ze zdrowiem oraz programów prozdrowotnych przyniosła Województwu Łódzkiemu prestiżowy certyfikat „Samorząd Promujący Zdrowie” oraz tytuł Laureata Wyróżnienia „Samorząd Promujący Zdrowie” – Grand Quality w konkursie organizowanym przez Quality Institute. Wręczenie nagród nastąpiło podczas uroczystej gali w Szczawnicy. Wyróżnienia zostały przyznane m.in. za programy: wykrywania nowotworów płuc, szczepień przeciwko grypie sezonowej dla personelu medycznego oraz realizowany wspólnie z resortem zdrowia program kompleksowej ochrony zdrowia prokreacyjnego w Polsce w latach 2016-2020. Ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego wspierana jest również realizacja populacyjnych programów profilaktycznych w kierunku wczesnego wykrywania nowotworu jelita grubego, piersi i szyjki macicy.

Ładuję galerię...


Zainteresował temat?

0

0


Zobacz również

reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat