Jednak posiadanie na własność taboru stwarza potrzebę dysponowania odpowiednimi środkami finansowymi. Aby rozwiązać ten problem, różne firmy korzystają z możliwości dzierżawy floty. Poszczególne dostępne metody wynajmu znajdziecie w niniejszym artykule!
Opcja leasingu
W rzeczywistości leasing jest najpowszechniejszą formą finansowania floty firmowej. Warto wspomnieć, że trend ten nie obejmuje firm o mniejszym zasięgu działania z racji wysokich comiesięcznych opłat. Kluczowym elementem leasingu jest to, że klienci nie martwią się już o serwis i przeglądy techniczne, co znacznie ogranicza sprawy administracyjne posiadanych firmy. Na rynku znajdziemy leasing finansowy i operacyjny różniące się poszczególnymi warunkami.
Pierwszy wariant traktuje pojazdy flotowe jako składową majątku właściciela, a firma zwykle je kupuje po terminie współpracy. Leasingodawca bowiem uważa, że recykling wcześniej używanych pojazdów nie przynosi żadnych korzyści. Drugi polega na czasowym zdaniu samochodu i wymaga jego zwrotu po zakończeniu umowy.
Opcja wynajmu długoterminowego
Nazywa się również „pełną obsługą leasingową” i ma wiele przydatnych zalet. Polega na podpisywaniu umów obniżających podatek VAT, eliminowaniu konieczności przeprowadzania regularnych przeglądów technicznych, monitorowaniu kosztów paliwa oraz unikaniu możliwości odsprzedaży samochodów przez klientów.
Opcja wzięcia pożyczki
Co, jeśli firma ma chęci, ale brakuje jej środków na sfinansowanie floty? Rozwiązaniem jest wzięcie optymalnej pożyczki. Wiele instytucji bankowych udziela w tym celu kredytów, wymagających większego pakietu ubezpieczeniowego i opłacania prowizji. Najlepiej jest przejrzeć oferty kredytowe różnych banków, aby wybrać ofertę z jak najniższym oprocentowaniem.
Podsumowanie
Jak widać, istnieje wiele sposobów wynajmu floty, więc tak naprawdę nigdy nie ma takie sytuacji, w której organizacji taboru byłaby niemożliwa. Jednocześnie należy pamiętać, że samochody będą wymagały wyposażenia w postaci monitoringu GPS jak Verizon Connect, aby w pełni wykorzystać ich potencjał i pomagać kadrze w sukcesywnym wykonywaniu swoich zadań. Wówczas będzie można mówić o posiadaniu odpowiednich narzędzi do sukcesu.