ARTYKUŁ SPONSOROWANY

E-samochody. 4 najpopularniejsze mity

Wtorek, 03 marca 2020
Auta elektryczne mają równie wielu zwolenników, co przeciwników. Problem jednak w tym, że kluczowe argumenty drugiej strony często opierają się na powtarzanych obiegowych opiniach, które nierzadko nie mają wiele wspólnego z prawdą. Co więc z informacji powtarzanych o e-autach okazuje się mitem? Przygotowaliśmy listę 4 najczęściej powielanych nietrafionych argumentów używanych przez osoby nieprzychylne elektrykom.
E-samochody. 4 najpopularniejsze mity

Auta elektryczne mają niewielki zasięg

 

Chociaż rzeczywiście auta elektryczne mają nieco mniejszy zasięg niż spalinowe na pełnym baku, to różnice stają się coraz mniejsze. Wbrew pozorom nie są one też rozwiązaniem dobrym wyłącznie dla kierowców poruszających się tylko po mieście. Większość produkowanych współcześnie modeli z powodzeniem pokona nawet 300 kilometrów na jednym załadowaniu. W wielu przypadkach to odległość wystarczająca do dojechania do najbliższego miasta.

 

E-kierowcy mają problemy z ładowaniem

 

Kolejny często powtarzany mit dotyczy małej liczby stacji ładowania. Choć w istocie jeszcze kilka lat temu znalezienie miejsca do naładowania auta w polskim mieście było niezwykle trudne, to dziś – zwłaszcza w największych miejscowościach – jest ich naprawdę sporo. Powstają nie tylko wolnostojące stacje, ale też te przy centrach handlowych lub uczelniach. Ponadto dostępne są ładowarki domowe, montowane na ścianie oraz przenośne ładowarki umożliwiające ładowanie z sieci we właściwie dowolnym miejscu.

 

Zakup e-samochodu to ogromny wydatek

 

Tu znów mamy do czynienia z mitem, który jeszcze kilka lat temu był prawdą. Okazuje się jednak, że obecnie różnica między e-autami, a ich spalinowymi odpowiednikami wcale nie jest wysoka, a w niektórych przypadkach nawet w ogóle nie występuje. To wynik przede wszystkim wejścia na rynek aut elektronicznych dużych motoryzacyjnych koncernów, dysponujących technologią umożliwiającą wyprodukowanie tanich, dobrej jakości pojazdów zasilanych energią elektryczną.

 

Jazda elektrykami jest mniej bezpieczna

 

Jak dowodzą różne badania przeprowadzone przez najważniejsze organizacje zajmujące się bezpieczeństwem na drodze (między innymi niemiecką Dekrę oraz amerykańską NHTSA), auta elektryczne nie są wcale mniej bezpieczne od spalinowych, a niektóre modele wypadają pod tym względem nawet lepiej. Negatywna opinia wynika przede wszystkim z doniesień medialnych, które z różnych względach często skupiają się na kolizjach, w których biorą udział właśnie e-samochody. Więcej na temat mitów dotyczących aut elektrycznych czeka na https://moto.pl/MotoPL/7,95362,25674968,10-najpopularniejszych-mitow-o-samochodach-elektrycznych-mitologia.html.

 


Zainteresował temat?

0

7


Zobacz również

reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat