Wykonanie regału magazynowego a bezpieczeństwo
Na nośność, a co za tym idzie późniejszą eksploatację oraz bezpieczeństwo użytkowania regału magazynowego ma wpływ wiele czynników. Cena regału ma znaczenie! Pamiętaj, że poszczególne elementy wykonane są ze stali, a niższe koszty produkcji można osiągnąć przede wszystkim poprzez oszczędności na materiale. Tego typu zabiegi mogą zwiększać ryzyko uszkodzeń, ale również groźnych wypadków. Bezpieczeństwo przede wszystkim!
Koszty pod kontrolą
Dodatkowo, należy myśleć o kosztownych naprawach wynikających z codziennej eksploatacji jak i obowiązkowych przeglądów regałów magazynowych. Ograniczenia w dostępie do powierzchni składowania wynikające z czynności serwisowych to również dodatkowy koszt, którego mogłeś nie przewidzieć. Należy również sprawdzić czy dany produkt jest przystosowany do określonych warunków zastanych.
Naprawy regałów magazynowych wykonywane na czas
Wiele przedsiębiorstw lekceważy drobne uszkodzenia regałów magazynowych zapominając, ze tego typu instalacja do system naczyń połączonych. Poważne uszkodzenie jednego elementu może doprowadzić do efektu domina, zwłaszcza gdy składujemy bardzo ciężkie produkty. Wpływ wózków widłowych na eksploatację systemu i koszty z tym związane jest nieunikniony. Należy stosować zabezpieczenia i wzmocnienia, które w dalszej perspektywie czasowej przełożą się zarówno na bezpieczeństwo jak i na duże oszczędności.
Producent regałów magazynowych
Producent regałów magazynowych WDX S.A. na swojej stronie internetowej https://wdx.pl/producent-regalow-magazynowych/ opisuje sposób produkcji regałów stalowych. Co ciekawe, WDX większość elementów do systemów regałowych produkuje w własnej fabryce. Jest to pożądane podejście, gwarantujące pełna dostępność elementów eksploatacyjnych. Dodatkowo, firma zapewnia wsparcie i swoje blisko 30 letnie doświadczenie na rynku na etapie planowania inwestycji. Współpraca z producentem regałów magazynowych na tym etapie może przełożyć się na wymierne korzyści finansowe oraz zredukować ryzyko popełnienia błędu.
Produkcja regałów magazynowych
Najważniejszym półproduktem w procesie wytwarzania regałów magazynowych są taśmy stalowe, czyli po prostu stal. Ważne, żeby był to półprodukt najwyższej jakości, gwarantującej odpowiednią wytrzymałość, a co za tym idzie bezpieczną eksploatację. Producent regałów magazynowych powinien korzystać tylko i wyłącznie ze sprawdzonych i certyfikowanych dostawców. Mówimy o systemach, na których składowane są dziesiątki ton. To właśnie z taśm stalowych powstają wszystkie elementy składające się na konstrukcję regału magazynowego; słupy, belki, elementy wzmacniające czy też szyny prowadzące w regałach wjezdnych. Potężne maszyny profilują stal do określonych kształtów. W celu uzyskania odpowiedniego zabezpieczenia przed korozją, w zależności od specyfiki i warunków panujących w danym magazynie, elementy metalowe są następnie lakierowane lub cynkowane. Wszystkie elementu danego systemu składowania są dostarczane bezpośrednio do hali magazynowej. Następuje proces montażu regałów magazynowych, który w zależności od wielkości instalacji oraz stopnia jest skomplikowania może trwać od kilku dni do kilku miesięcy. Tak przygotowany magazyn jest gotowy do przyjęcia pierwszych produktów. Świadomy i przemyślany wybór dostawcy rozwiązania przekłada się na jego bezproblemową obsługę i ogranicza koszty, nieprzewidziane na etapie planowania inwestycji.