REKLAMA

Rozpoczęli rewitalizację Sulejowa

22.02 07:34 5605 4
W poniedziałek wystartowały prace związane z rewitalizacją centrum Sulejowa. Jakie zmiany zajdą w centrum miasta?
fot. UM Sulejów

Przypomnijmy, że 30 stycznia w Urzędzie Miejskim w Sulejowie podpisana została umowa na wykonanie robót budowlanych związanych z rewitalizacją Placu Straży. Przetarg wygrała firma Polskie Surowce Skalne sp. z o.o. z Bielan Wrocławskich. Inwestycja (wykonanie kanalizacji deszczowej, kanalizacji sanitarnej, wymiana sieci wodociągowej i przede wszystkim wykonanie nowej nawierzchni) kosztować będzie 4 mln 920 tys. 243,07 zł brutto.

19 lutego oficjalnie wystartowały prace budowlane na tym terenie. Plac Straży zyska nową nawierzchnię granitową wraz z małą architekturą (ławki, kamienne donice na zieleń itp.), nową nawierzchnię zyskają też schody, jezdnia, wjazdy do posesji i chodniki. Przy ul. Krakowskiej powstaną nowe miejsca parkingowe. Prace potrwają do października.

Komentarze
4
Chcesz dołączyć do dyskusji?Zaloguj się: Facebook
Malgorzata.Domoslawska Malgorzata.Domoslawska24.02.2018 20:09:14

W grudniu 2017 został uchwalony Budżet Gminy i jest dostępny na stronie urzędu, można wejść i przeczytać, a ty Sulejowski Krasnal nie rób ludziom wody z mózgu. Burmistrz Baryła zadłużył gminę na 14 milionów i nic konkretnego po sobie nie zostawił. Jeżeli byłeś też w ekipie Krasnali burmistrza Baryły, to brawo ...


Sulejowski.Krasnal Sulejowski.Krasnal24.02.2018 08:29:14

Dlaczego ograniczono komentowanie tylko dla zalogowanych? Czyżby Sulejowska władza bała się kolejnej dawki uczciwej krytyki. Na rewitalizację wydano już ponad 7mln zł. Jak na razie wszystko z kredytu. My Krasnale bo tak pieszczotliwie nazywał nas Burmistrz na antenie radia przegłosowaliśmy ostatnio 20mln zł kredytu. Więc jest co wydawać. A inne potrzeby mieszkańców? A inwestycje generujące przychody gdzie? Szkoda gadać. Na szczęście jesienią nie trzeba będzie się podpisać kto za kim.


imm ~imm (Gość)22.02.2018 08:03:38

Miło się zaczyna -lecz za kilka miesięcy podziękujemy za te ławki i donice -w naszej gminie jest wiele ważniejszych inwestycji niż ta -wspomnę tylko o ulicach Dobra Woda Taraszczyńska i wielu innych


gość ~gość (Gość)22.02.2018 07:58:16

A z tej kwoty ile to fundusze z poza gminy sulejow?


REKLAMA

Pozostałe Wiadomości

Śmierć w piotrkowskim hotelu. Nie żyje 37-latka

Śmierć w piotrkowskim hotelu. Nie żyje 37-latka

REKLAMA

Zaloguj się
Przypomnij hasłoNowe konto

lub