Znamy ranking szkół średnich. Jak wypadły placówki z regionu?

Strefa FMRegion Środa, 10 stycznia 201843
Wyniki ogólnopolskich rankingów liceów ogólnokształcących i techników udostępniła Fundacja Edukacyjna Perspektywy. Tym razem piotrkowskie szkoły znalazły się na lepszych pozycjach niż w roku 2016.
fot. pixabay.comfot. pixabay.com

W naszym województwie najlepsze okazało się Publiczne LO Politechniki Łódzkiej w Łodzi, które znalazło się na 21. miejscu. W pierwszej setce pojawiło się jeszcze II Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Tomaszowie Mazowieckim - zajęło 92. miejsce. Z piotrkowskich szkół w rankingu znalazły się: I Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego na 149. miejscu oraz III LO im. Juliusza Słowackiego na 292. miejscu. W obu przypadkach jest to lokata nieznacznie lepsza niż w roku 2016, bo wówczas licea zajmowały kolejno 168. i 299. pozycje.


W rankingu techników bardzo wysoko, bo na 5. miejscu, uplasowało się Technikum Nowoczesnych Technologii im. Jana Pawła II w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Kleszczowie. Z piotrkowskich placówek ranking uwzględnił Technikum Mechaniczno-Elektryczne w ZSP nr 1, które znalazło się na 118. pozycji.


Kryteria oceny szkół to: sukcesy szkoły w olimpiadach, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych i wyniki matury z przedmiotów dodatkowych. W przypadku techników uwzględniane są także wyniki egzaminu zawodowego.


Zainteresował temat?

4

1


Zobacz również

reklama

Komentarze (43)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Anka1995 ~Anka1995 (Gość)12.01.2018 11:14

Ale się bezsensownie kłócicie. Nie chodziłam do Chrobrego, matury napisałam bez korepetycji na powyżej 90%, jestem na jednej z najlepszych uczelni w kraju. To nie do końca kwestia nauczycieli, ale własnej pracy, ambicji, zainteresowań i, w mniejszym stopniu, logicznego myślenia. Mnie się Chrobry na dniach otwartych parę lat temu nie spodobał (z całym szacunkiem, oczywiście!) i prywatny "research" zachęcił mnie do złożenia papierów do innej szkoły. Niczego nie żałuję. Tak samo jak część moich rówieśników z ILO poszło na byle jakie studia i robią teraz "byle co", tak i część moich rówieśników jest w dokładnie takiej samej sytuacji. Więc nie od szkoły to wszystko zależy. Koniec kropka. Wszystkim szkołom uwzględnionym w rankingu serdecznie gratuluję, a obecnym licealistom sugeruję, by wzięli się za robotę, niczym się nie zrażali i szli do przodu, bo nauczyciel się za Was nie nauczy i nie zda za Was egzaminów. I nie trzeba być kujonem czy lizusem, by dobrze wypaść w procesie rekrutacyjnym na uczelnię.

70


II LO ~II LO (Gość)11.01.2018 13:54

A co z II LO? Nawet w 500 się nie zmieścili?

61


gość ~gość (Gość)10.01.2018 19:35

Dzisiejszy Chrobry to tylko cień dawnego Chrobrego. Są oczywiście chwalebne wyjątki, ale większość kadry nauczycielskiej Chrobrego nie podchodzi do pracy zbyt ambitnie. Niestety szybko leczy się w ten sposób ambicje i marzenia uczniów - przecież o dostaniu się na wymarzone studia na dobrej uczelni decydują dobre wyniki matur. W Chrobrym bez korepetycji niewielu daleko zajedzie.
Prosty przykład - po co idzie się do liceum do klasy biologiczno- chemicznej? Najczęściej po to, aby pójść na medycynę, stomatologię, weterynarię etc. I co? Z ubiegłorocznych absolwentów 2 klas biologiczno- chemicznych medycynę studiują.... 2 osoby!
Coś tu nie gra...
A czy miejsce w środku drugiej setki to dla renomowanego liceum powód do chwały? Wątpię.

145


gość ~gość (Gość)12.01.2018 12:24

Chrobry karmi bobry hehe

00


Mrs.Lady ~Mrs.Lady (Gość)10.01.2018 12:55

Tak trzymać Chrobry jak zwykle potęgą!!! , nie jak te zawodówki i technika

1250


gość ~gość (Gość)10.01.2018 15:14

Chciałem sprostować nie którym osobą ich błędne rozumowanie bo chyba swoją edukację zakończyli na podstawówce.
LO to tylko i wyłącznie matura
Technikum to egazmin zawodowy (poziom technikum) i matura
Zawodówka to tylko i wyłącznie egzamin zawodowy (poziom zawodówki)
Więc proszę nie mówić, że technikum i zawodówka to jest to samo bo nie jest. I żeby porównywać technikum z zawodówką to naprawdę trzeba być *****

162


To odpowiedź dla Gościa - "specjalisty" od cienia Chro ~To odpowiedź dla Gościa - "specjalisty" od cienia Chro (Gość)11.01.2018 19:35

Ilu uczniów z Chrobrego idzie rocznie na medycynę, a ilu uzyskuje uprawniającą do tego ilość punktów na maturze, to dwie różne sprawy.
Jak się okazuje nie wszyscy chcą być lekarzami pomimo faktu, że wysokie wyniki maturalne im to umożliwiają.
Proszę nie podawać błędnych danych, zwłaszcza, że wszystko można oficjalnie sprawdzić, więc nie ma po co pisać bzdur.
Z tymi korepetycjami już kompletna bezczelność!
To NIE NAUCZYCIELE układają programy nauczania, testy maturalne i w ogóle organizują szkolnictwo w Polsce - to robią zazwyczaj niedouczeni politycy od siedmiu boleści. Konsekwencją nieudolności polityków jest fakt, że nie każdy uczeń może samodzielnie opanować materiał w czasie trwania nauki w liceum - to mało czasu i dużo wiedzy. Rodzice pomagają więc dzieciom posyłając je na korepetycje - to zupełnie zrozumiałe.
Ciekawe, że właśnie uczniowie Chrobrego dostają się na renomowane uczelnie także BEZ ŻADNYCH KOREPETYCJI. Do tego trzeba się jednak UCZYĆ, nawet najcudowniejsza szkoła tego nie zastąpi, ani najdroższe korepetycje.
To po prostu żenada, żeby sugerować że do Chrobrego idą mało zdolni uczniowie, a jedynie "ratują się" korepetycjami.
Ambicji i marzeń uczniów nie "leczy się" tylko weryfikuje możliwości - niektórzy mają odpowiedni potencjał, a inni nie mają i żadne marzenia im nie pomogą, zwłaszcza jeśli nie są poparte odpowiednią pracą.
Poza tym - Chrobry to duże liceum - ponad pięciuset uczniów. Proszę się zainteresować specyficzną metodologią przyznawania punktów w rankingu Perspektyw i wtedy lokata okaże się bardzo dobra.

30


gość ~gość (Gość)11.01.2018 22:06

Nauczyciele śpijcie dobrze! Karta Nauczyciela ciągle obowiązuje.

13


gość ~gość (Gość)11.01.2018 15:27

@Kompleksy niektórzy nie są w stanie przyjąć konstruktywnej krytyki, ?wykład? już przygotowany?

12


gość ~gość (Gość)11.01.2018 17:16

Niektórzy nauczyciele to tylko lektorzy podręczników.

42


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat