Pacjentami po godzinach pracy poradni POZ oraz w soboty, niedziele i święta zaopiekuje się 28 szpitali, które zostały zakwalifikowane na I, II i III poziom podstawowego szpitalnego zabezpieczenia. - W Łódzkiem łatwiej będzie uzyskać taką pomoc - będzie więcej zespołów pielęgniarsko-lekarskich i więcej punktów nocnej pomocy. 67 zespołów lekarsko-pielęgniarskich (dotąd 63) udzieli pomocy pacjentom w 33 punktach nocnej pomocy (dotąd 29). Punkty nocnej pomocy będą zorganizowane przy szpitalnych oddziałach ratunkowych i izbach przyjęć w szpitalach, które są w sieci. Pozwoli to skrócenie kolejek w tych miejscach i udzielenie pomocy pacjentom adekwatnej do ich stanu zdrowia – informuje Anna Leder, rzecznik prasowy łódzkiego NFZ.
Zasady udzielania nocnej pomocy się nie zmieniają. Pacjent może zgłosić się do dowolnego punktu nocnej pomocy, natomiast jeśli wzywa lekarza lub pielęgniarkę do domu, wzywa ją z punktu nocnej pomocy znajdującego się na terenie obszaru, w którym mieszka.
Placówki, które od 1 października 2017 r. będą realizowały nocną pomoc dla mieszkańców Piotrkowa Trybunalskiego i gmin naszego powiatu – w załączniku!
Z końcem września zakończą umowy z ŁOW NFZ i opiekę nad pacjentami następujące placówki:
- Medical Centers The Medici Sp. z o.o., które opiekowało się pacjentami z obszaru Łódź Bałuty i Polesie,
- Wojewódzka Stacja Ratownictwa Medycznego, która opiekowała się pacjentami z obszaru Łódź Śródmieście i powiatu zgierskiego,
- PRO-MEDYK Sp. z o.o z obszaru Łódź-Widzew,
- Gminna Przychodnia Zdrowia w Andrespolu w powiecie łódzkim wschodnim,
Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej VITA-MED s.c. z powiatu opoczyńskiego.
W Łodzi i powiatach: zgierskim, łódzkim wschodnim, opoczyńskim i piotrkowskim od 1 października opiekę nad pacjentami przejmą szpitale w sieci.
W Łodzi - zwiększy się liczba punktów nocnej pomocy - z 5 na 7.
W powiecie piotrkowskim pacjentami zaopiekują 2 szpitale, a nie 1 jak do tej pory.
W powiecie zgierskim pacjentami zaopiekują się 2 szpitale - w Zgierzu i w Głownie - w 4 punktach nocnej pomocy w: Zgierzu, Głownie, Aleksandrowie i Ozorkowie.
W powiecie opoczyńskim pacjentami zaopiekuje się Szpital Powiatowy w Opocznie.
W powiecie łódzkim wschodnim zamiast Gminnej Przychodni w Andrespolu pacjentami zaopiekują się 3 szpitale w sieci: Szpital Zakonu Bonifratrów w Łodzi, Szpital im. K. Jonschera w Łodzi i Szpital Specjalistyczny w Brzezinach.
Pacjenci pozostałych powiatów uzyskają pomoc w tych samych miejscach, co do tej pory. W punktach nocnej pomocy zorganizowanych przez szpitale w sieci.