Impreza adresowana była do dzieci i młodzieży. Na starcie zameldowało się 9 patroli pod opieką nauczycieli i rodziców. Następnie omówione zostały zasady gry i sposób potwierdzania punktów kontrolnych. Uczestnicy otrzymali mapy i długopisy pomocne w wykonaniu szkicu drogi marszu i zbieraniu informacji. Meldunki z poszczególnych punktów składane były poprzez wysłanie MMS-ów przez drużyny-patrole, które kolejne zadania otrzymywały drogą SMS.
Gra polegała na zapoznaniu się z krótką historią cichociemnych, odczytaniu roty przysięgi składanej przez żołnierzy Armii Krajowej, a następnie odnalezieniu 5 punktów kontrolnych. Były wśród nich więzienie UB, siedziba Gestapo, pomnik Żołnierzy Wyklętych", sala pamięci majora Adama Trybusa ps. „Gaj", a także grób tego piotrkowskiego cichociemnego. Meta zlokalizowana została na placu Czarnieckiego. Tam drużyny otrzymały do wykonania dodatkowe zadanie plastyczne, polegające na pokolorowaniu graficznego znaku „Polski Walczącej. W ostatecznej klasyfikacji liczył się nie tylko czas odnalezienia punktów kontrolnych, ale też dokładność wykonania przygotowanych przez organizatorów zadań. Z uwagi na bardzo wyrównane wyniki, organizatorzy postanowili jednakowo uhonorować uczestników. Na mecie wszystkie drużyny otrzymały pakiety złożone z tematycznych map województwa łódzkiego z naniesionymi obiektami militarnymi z okresu II wojny światowej, poradników turystycznych „Wybieram wędrowanie", okolicznościowych wlepek z hasłem „Bóg-Honor-Ojczyzna" i słodkich pakietów regeneracyjnych. Wszystkim drużynom wręczone zostały pamiątkowe dyplomy oraz materiały popularyzujące zdobywanie odznak krajoznawczych.
Gra przeprowadzona została we współpracy z Centrum Informacji Turystycznej w Piotrkowie Trybunalskim. Była to ostatnia impreza przeprowadzona przez piotrkowski Oddział PTTK, która odbywała się pod hasłem "W przygotowaniu do 800-lecia".