Piotrków: Dwadzieścia tysięcy osób bez ogrzewania

Strefa FM Środa, 07 stycznia 200919
Od północy ponad dwadzieścia tysięcy mieszkańców Piotrkowa pozbawionych było dostawy ciepła. Awaria objęła obszar od ulicy Słowackiego na zachód i południe aż do ulicy Wroniej.
Piotrków: Dwadzieścia tysięcy osób bez ogrzewania

Zobacz także: Uruchomiono ciepłownię C-1

- W wyniku awarii musieliśmy wygasić kotły w ciepłowni C-1. Namierzyliśmy już miejsce wycieku wody (za Polo Marketem, przy ul. Belzackiej) - informował od wczesnych godzin porannych Michał Rżanek - wiceprezes piotrkowskiej spółki MZGK.

- Wszystkie placówki oświatowe w Piotrkowie, mimo nocnej awarii sieci ciepłowniczej, działają normalnie - zapewniała po godzinie 8-mej Marta Skórka p.o. rzecznika prezydenta miasta.

Nie było jednak tak dobrze jak przedstawiał to Urząd Miasta. - W budynku jest ok. 10 stopni i musimy skrócić zajęcia - potwierdziła w rozmowie ze Strefą FM dyrektor Szkoły Podstawowej numer 13.

O godzinie 10-tej zajęcia zawieszono w dwóch placówkach.
- Obecnie, ze względu na wychładzanie się budynków poszczególni dyrektorzy podjęli decyzję o zawieszeniu zajęć lekcyjnych. Zajęcia zostały zawieszone w Szkole Podstawowej nr 13 oraz w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2, z decyzją wstrzymuje się jeszcze dyrektor Szkoły Podstawowej nr 12 - poinformowała Marta Skórka.

- Na obszarze objętym awarią znalazły się również przedszkola samorządowe nr 7, 15, 16, 19, 20. Przedszkola nie zawiesiły działalności. Z informacji od dyrektorów przedszkoli wynika, że w placówkach jest dziś mało dzieci. Dzieci w poszczególnych placówkach mają zajęcia w pomieszczeniach, które są dodatkowo ogrzewane. Wszystkim dzieciom, które mimo zawieszenia zajęć pozostają w szkołach, ze względu na brak możliwości zapewnienia opieki przez rodziców, zapewniono opiekę pedagogiczną w szkole - informowało w swoim komunikacie Biuro Prasowe prezydenta miasta.

Rodzice zabierali jednak dzieci z przedszkoli odciętych od sieci grzewczej. - Tylko dziewięcioro ze stu czterdziestu przedszkolaków, zostało w piotrkowskim Przedszkolu Samorządowym nr 19 - przyznała w rozmowie ze Strefą FM dyrektor placówki Agnieszka Malczewska.

Do południa odwołano również zajęcia w piotrkowskiej Filii Uniwersytetu Humanistyczno-Przyrodniczego Jana Kochanowskiego w Kielcach.

Część bloków w trakcie usuwania awarii została tymczasowo podpięta pod ciepłownię C-2. Ponowne uruchomienie sieci ciepłowniczej może potrwać do godzin popołudniowo-wieczornych.

Zainteresował temat?

0

0


Zobacz również

reklama

Komentarze (19)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Wiesiek ~Wiesiek (Gość)08.01.2009 14:44

Piotrkowianin:
z PCV ale na parkiecie :)
Nie ma ktoś na sprzedaz 6m2 parkietu w ciemnym kolorze?

00


politykierek ~politykierek (Gość)08.01.2009 10:07

"~Piotrek" napisał(a):
Głupoty piszesz, gmina jest właścicielem majątku jakim jest sieć budynki i grunty a MZGK to dzierżawi...


Nie wiem kto pisze głupoty, ale niech to ocenią inni może bardzie kompetentni od nas czytelnicy. Wejdź na stronę MZGK Piotrków i poczytaj w dziale historia. Tam wyraźnie jest napisane, że po przekształceniu w 1996 roku w sp. z o.o. 2/3 udziałów posiadają pracownicy, a 1/3 gmina. Więc nie wprowadzaj ludzi w błąd bo pomyślą, że to co piszesz to prawda!
Widać niedokładnie czytasz prasę bo w związku ze sprawą dotacji do budowy oczyszczalni ścieków okazało się, że nie można ich uzyskać dlatego iż miasto nie posiada 100% udziału. Dlatego konieczne staje się powołanie nowej spółki.
Z zapisu w dokumentach jasno wynika, że jest dwóch właścicieli majątku ruchomego lub trwale związanego z gruntem(2/3 pracownicy i 1/3 gmina), a gmina jest właścicielem gruntów i dlatego za dzierżawę pobiera czynsz. Podobna sytuacja jest w Piomie gdzie na gruntach Piomy funkcjonują dwie spółki pracownicze: "Piozer" i Pio-Trans. Spółki płacą właścicielowi gruntów czynsz dzierżawny z tytułu użytkowania gruntów. Nie słyszałem by właściciel Piomy dopłacał im do remontów i innych czynności związanych z działalnością.
Kolego, socjalizm z dopłatami mamy już za sobą i czas przestawić myślenie na inne tory. Również trzeba trochę się dokształcić i uważnie czytać.

00


Piotrkowianin ~Piotrkowianin (Gość)08.01.2009 09:24

Wiesiek, trzymaj się ciepło i poręczy. :)
A to ognisko robiłeś z mozaiki parkietowej czy może z płytek PCV? ;)

00


Piotrek ~Piotrek (Gość)08.01.2009 08:31

"politykierek" napisał(a):
Widać ktoś tutaj myli pewne pojęcia. Od 1996 roku Miejski Zakład Gospodarki Komunalnej został sprywatyzowany i przekształcony w MZGK sp. z o.o., gdzie 2/3 udziałów posiadają pracownicy, a 1/3 gmina. Ten majątek trwały to budynki i wszystkie urządzenia oraz linie przesyłowe.


Głupoty piszesz, gmina jest właścicielem majątku jakim jest sieć budynki i grunty a MZGK to dzierżawi...

00


Wiesiek ~Wiesiek (Gość)08.01.2009 07:48

Ognisko w pokoju mi już przygasa xD
Nie no ja tam nie narzekam co to gorsze rzeczy sie nie dzialy?... Moglo neta odciac:)

00


JULKA ~JULKA (Gość)07.01.2009 19:39

JAK CIEPŁO JESTEM UCZENNICA SZKOŁY NR12 I TAM TRZEBA CHODZIC W KURTKACH

00


Rysiek z kranu ~Rysiek z kranu (Gość)07.01.2009 19:15

Proponuje wypić coś rozgrzewającego :D

00


zmarznięta ~zmarznięta (Gość)07.01.2009 19:02

A u mnie nadal zimnooo, aaaa i jest już 19sta, a piszą, że już ciepło dociera. Do mnie jakoś dociera i dotrzeć nie może.

00


politykierek ~politykierek (Gość)07.01.2009 16:50

[cytat]

"~kaka" napisał(a):
Z tego co się orientuję to MZGK jest tylko dzierżawcą a to miasto jest właścicielem więc Panie Miłoszu to właściciel ponosi koszta wszelkich inwestycji, modernizacji itd. a tutaj jak widać inwestycji nie ma, tak jak nie ma i ogromnych pieniędzy z czynszu dzierżawnego od MZGK!


Widać ktoś tutaj myli pewne pojęcia. Od 1996 roku Miejski Zakład Gospodarki Komunalnej został sprywatyzowany i przekształcony w MZGK sp. z o.o., gdzie 2/3 udziałów posiadają pracownicy, a 1/3 gmina. Ten majątek trwały to budynki i wszystkie urządzenia oraz linie przesyłowe.
Gmina prawdopodobnie jest 100% właścicielem gruntów i od tego pobiera czynsz dzierżawny. Czy jest on tak duży jak tu niektórzy sugerują, nie wiem. Jedno jest natomiast pewne, że gmina jako mniejszościowy udziałowiec ma niewielki wpływ na zarządzanie firmą. Jeśli się mylę, to może mnie ktoś oświeci jak jest naprawdę. Ale o ile wiem to właściciel większościowy zawsze decyduje o zarządzaniu i strategii firmy. Zresztą w dokumentach dotyczących przekształcenia zakładu w sp. z o.o. powinno być jednoznacznie określone kto jest odpowiedzialny za modernizację, remonty, konserwację oraz zakupy urządzeń i jak wynikające z tego koszty są rozłożone na współwłaścicieli.

00


gruby ~gruby (Gość)07.01.2009 15:05

e tam lepiej wydać 800tys. na jakieś głupie murki w rynku aby żuliki mieli gdzie siedzieć i pić niż na remont ciepłowni

00


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat