W Bełchatowie leczą bez bólu?

Tydzień Trybunalski Piątek, 02 listopada 20122
Szpitalowi Wojewódzkiemu im. Jana Pawła II w Bełchatowie przyznany został (przez Polskie Towarzystwo Badania Bólu oraz Polskie Towarzystwo Anestezjologii i Intensywnej Terapii, Towarzystwo Chirurgów Polskich, Polskie Towarzystwo Ginekologiczne oraz Polskie Towarzystwo Ortopedyczne i Traumatologiczne) Certyfikat “Szpital bez bólu”.
foto J. Mizerafoto J. Mizera

- Oznacza to, że wprowadziliśmy takie procedury, które zapewniają jak najmniej bolesny przebieg pobytu w naszym szpitalu - mówi Jerzy Ogłuszka, zastępca dyrektora do spraw medycznych w Szpitalu Wojewódzkim w Bełchatowie. - Żeby otrzymać taki certyfikat, trzeba wprowadzić odpowiednie procedury postępowania medycznego, które polegają na monitorowaniu bólu u pacjentów poprzez wskazanie przez pacjenta na odpowiedniej skali, jaki jest poziom bólu, a potem zastosowanie odpowiednich metod leczenia, czyli stosowanie leków przeciwbólowych w odpowiednich dawkach w odpowiednim czasie, w odpowiedniej sekwencji. Nie chodzi tylko o podawanie większej ilości tabletek przeciwbólowych, ale o odpowiednie leki, adekwatne do aktualnej oceny, którą pacjent przedstawia. Szczególnie chodzi o leczenie bólu pooperacyjnego i leczenie bólu ostrego.

Certyfikat został przyznany na 3 lata.

 

 

Kolejny oddział w remoncie

Nie tak dawno zakończył się remont na położnictwie i ginekologii. Teraz zmiany (choć w znacznie mniejszej skali) przeszedł Oddział Chirurgii Ogólnej szpitala w Bełchatowie. Jednym z elementów remontu jest odnowienie dwóch sal pooperacyjnych. Remont rozpoczął się 15 października, trwał 2 tygodnie. Prace koordynował ordynator oddziału dr Piotr Trzeciak, dzięki któremu (i prowadzonej przez niego Fundacji) szpital nie poniósł żadnych kosztów remontu.

as


Zainteresował temat?

0

0


Zobacz również

reklama

Komentarze (2)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

ojciec ~ojciec (Gość)02.11.2012 19:42

Taaa,bez bólu..Pamiętam do dziś jak dwie pielęgniarki wbijały igłę 4miesięcznej córce,dziecko tak płakało a one z pół godziny próbowały trafić w żyłę.Wyszedłem na korytarz i słyszę rozmowę{"kur...co za bachor"myślałem że tam wpadnę i uciszę głupie pogaduchy pielęgniarek.

10


Gonzo68 ~Gonzo68 (Gość)02.11.2012 13:32

Byłem w szpitalu w Bełchatowie na ortopedi na oddział nie narzekam ,opieka całkiem całkiem ale dostałem wypis do poradni specjalistycznej w Piotrkowie i się zaczeło.Na pierwszą wizytę w poradni dostałem się po usilnych błaganiach.Powód brak środków na leczenie.Na drugą wizytę przyniosłem swoje środki medyczne,ale lekarz po obejrzeniu palca stwierdził że on więcej nic nie jest wstanie zrobić,kazał wracać na leczenie do Bełchatowa i tak zrobiłem.Pisząc ten tekst zadaje sobie pytanie gdzie są moje składki na ubezpieczenie zdrowotne ,a są nie małe i
jak długo ten cyrk będzie trwał.

00


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat