Jako piotrkowianin mówię nowemu kościołowi stanowcze TAK.
Z artykułu wynika, że działka nie została jeszcze sprzedana, lecz radni podjęli uchwałę (decyzję(, że działka zostanie sprzedana kościołowi bez żadnego przetargu po cenie na jaką oszacuje wartość tej działki rzeczoznawca. Z artykułu wynika również, że kościół ma prawo wskazać która działka go interesuje a gmina musi mu ją sprzedać bez przetargu.
Pytanie teraz skąd ten rzeczoznawca będzie i na czyje zlecenie będzie ją wyceniał (czytaj kto mu za to będzie płacił) i czy takie oszacowanie można podważyć?
Przestańcie się licytować i zaskarżcie uchwałę rady miasta do wojewody łódzkiego. Moim zdaniem powinny się odbyć konsultacje społeczne bo to nie jest prywatny folwark Chojniaka i jego radnych. Jak chcą dawać to niech dają swoje tereny. A ty Waldemarze jesteś mądrym człowiekiem tylko nie zawsze mądrze piszesz.
Jeśli rzeczywiście o te działki chodzi czyli o adres Modrzewskiego 32 i 34 tzn. że kościół powstanie w miejscu gdzie do tej pory było boisko.... dobre to się nazywa myślenie... dzieciaki zamiast ana boisko do kościoła..
Może redaktor piszący ten materiał zechciałby dowiedzieć się więcej szczegółów, tj wystąpić do urzędu z zapytaniem:
o które działki dokładnie chodzi?
Zgodnie ze Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego (załącznik nr 2 do uchwały nr XLIX/837/06 Rady Miasta Piotrkowa Trybunalskiego z dn. 29.03.2006 r.) jest to teren zabudowy mieszkaniowej wielorodzinnej, a kościół zabudową wielorodzinną nie jest, ba nawet deklarowane "ośrodek edukacji duszpasterskiej z kościołem i funkcją mieszkalną" chyba nie jest zabudowa mieszkalna wielorodzinną, chyba, że mamy tutaj do czynienia z układem na podstawie którego studium to zostanie zmienione dla tych działek.
Kościół NSJ zaś jest na terenie oznaczonym jako "zabudowa usługowa".
Ktoś tutaj podawał liczbę parafii w Piotrkowie jako 7. Błąd, oficjalna strona archidiecezji piotrkowskiej podaje 9 parafii:
1. Kościół Akademicki Panien Dominikanek Matki Bożej Śnieżnej (Piotrków Trybunalski, Rycerska)
2. Kościół rektoralny oo. bernardynów Podwyższenia Krzyża Świętego (Piotrków Trybunalski, Słowackiego)
3. Miłosierdzia Bożego (Piotrków Trybunalski, Łódzka)
4. Najświętszego Serca Jezusowego (Piotrków Trybunalski, Armii Krajowej)
5. Najświętszej Maryi Panny Królowej Pokoju (Piotrków Trybunalski, Kotarbińskiego )
6. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny (Piotrków Trybunalski, Śląska)
7. Świętego Alberta Chmielowskiego (Piotrków Trybunalski, Jeziorna)
8. Świętego Jacka i Świętej Doroty (Piotrków Trybunalski, Wojska Polskiego )
9. Świętego Jakuba Apostoła (Piotrków Trybunalski, Krakowskie Przedmieście)
Co po szybkim przeliczeniu daje 78 000 / 9 = 8 667 mieszkańców na jedną parafię, a po wybudowaniu nowej będzie to przelicznik 78 000 / 10 = 7 800 mieszkańców na parafię.
Nie od dziś wiadomo, że parafie między sobą walczą o to króre tereny pod nie podlegają, wszak każda dusza jest ważna. Do mojego kolegi mieszkającego w rynku przez lata po kolędzie chodzili księża z 2 parafii, każda z nich twierdziła iż przynależy ta działka do niej.
Błąd, nie ma archidiecezji piotrkowskiej. Nie istnieje taka
Oczywiście że nie ma, mój błąd.
Parafie czy nie, są to kościoły do których można normalnie przyjść się modlić.
To pisz kościoły nie parafie bo to nie to samo. Nie każdy kościół jest parafią. A jeśli kogoś poprawiasz to nie poprawiaj z dobrze na źle. W Twoim zestawieniu kościołów zabrakło jeszcze jednego mianowicie Sanktuarium Matki Bożej Trybunalskiej ul. Pijarska 4 (Jezuici).
ps. też nie jestem za tym żeby budować następny kościół
Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!
Życzymy miłego przeglądania naszej strony!