metoda sortowania: od najstarszego do najnowszego / najnowszego do najstarszego
Marian z Petrkowa:). ~Marian z Petrkowa:). (Gość)01.08.2013 12:06

"Piotrkowianin" napisał(a):

Przypatruję się tej rozmowie i zadaję sobie pytanie: A kto wydał decyzję na rozbiórkę Stadionu przy ulicy Sikorskiego? Czy czasem to nie ten sam prezydent co podjął decyzję o likwidacji kolejki wąskotorowej - Waldemar M.

00


ares1 ~ares1 (Gość)01.08.2013 12:11

"Aga" napisał(a):
ale przypisywanie winy tylko Chojniakowi,


Widzę że znasz temat od podszewki to i dobrze:))) Niestety bronisz racji Pana Chojniaka ale nie słusznie. Budynki mozna było przejać nieodpłatnie.Żaden Prezydent na to nie poszedł razem z Chojniakiem.Co do samego finansowania podałem Ci link jak to zrobiono w Ełku i u nas tez tak było można.Niestety zabrakło dobrej woli,chęci.To zdanie mówi chyba samo za siebie :
Uważam jednak iz posiadany majatek trwaly Towarzystwa bedzie pod nalezyta opieka.
Krzysztof Chojniak
No pewnie bo co nas to.Może gdyby to były budynki kościele Pan Prezydent szybciej by się zdecydował na przejęcie ich :)))

Komentarz był edytowany przez autora: 01.08.2013 12:19

00


Kolejarz ~Kolejarz (Gość)01.08.2013 12:53

"ares1" napisał(a):

Jeżeli jesteś zwolennikiem kolejki wąskotorowej to dziwię się tobie, że tak negatywnie myślisz o kościele. Tym bardziej, że salka pamięci kolejki znajduje się w Klasztorze OO. Bernardynów. Pozdrawiam.

00


ares1 ~ares1 (Gość)01.08.2013 13:32

"Kolejarz" napisał(a):
Jeżeli jesteś zwolennikiem kolejki wąskotorowej to dziwię się tobie, że tak negatywnie myślisz o kościele. Tym bardziej, że salka pamięci kolejki znajduje się w Klasztorze OO. Bernardynów. Pozdrawiam.


Niestety ja byłem przeciwny przekazaniu tam eksponatów z kolejki bo to nie miejsce dla nich. Chciałem by trafiły do Jędrzejowa z taborem . Niestety stało sie inaczej :(((

Komentarz był edytowany przez autora: 01.08.2013 13:34

00


Kolejka ~Kolejka (Gość)01.08.2013 14:10

"ares1" napisał(a):
wyszliśmy z incjatywą utworzenia skansenu


Inicjatywa to nie wszystko. O utworzeniu Muzeum nie decyduje prezydent czy RM, ale Ministerstwo Kultury, lokalny samorząd zatwierdzić może tylko taką inicjatywę.Jeżeli w ostatnich latach kolejka była własnością PKP, a nie prywatną to ta instytucja winna wspierać i koordynować projekt. Od tego nie jest prezydent. Proszę byście nie myśleli ciągle kategoriami PRL-u tzn. przychodzimy do przewodniczącego, mówimy chcemy muzeum i je mamy. Poza tym z tym skansenem nie wydaję mi się to prawdopodobne - wszak to nie prezydent Chojniak, a przyjaciele kolejki wąskotorowej pocięli lokomotywę na złom. Mam jeszcze pytanie. Ktoś pisał, że sala pamięci kolejki jest u Bernardynów. Nie wiem gdzie jest ta sala, bo oprócz sali pamięci AK nie widziałem tam żadnej. Jeśli taka ekspozycja jest to będę wdzięczny za informację.

00


Korek ~Korek (Gość)01.08.2013 14:17

"ares1" napisał(a):
Ile by osób korzystało z niej w dobie obecnych korków?Niestety Pan Prezydent miał inną wizję


Tak...zapewne Ty przewidywałeś w 2006 roku, że za 7 lat w Sulejowie będą straszne korki i dlatego chciałeś ratować kolejkę - może powiesz gdzie będą korki w 2020 to się już zaczniemy przygotowywać - np. zbudujemy powietrzną autostradę czy coś.

00


Właśnie ~Właśnie (Gość)01.08.2013 14:28

"Ja-sadze" napisał(a):
Jeżeli frekwencja będzie zbyt mała, a tym samym referendum nieważne zamierzam zacząć zbierać podpisy mieszkańców i postawić wniosek o zwrócenie przez PIO pieniędzy wydanych na referendum.


To bardzo dobry pomysł - dlaczego mamy płacić za referendum robione zaledwie na rok przed wyborami?

00


Jak to? ~Jak to? (Gość)01.08.2013 14:32

"ares1" napisał(a):
Niestety ja byłem przeciwny przekazaniu tam eksponatów z kolejki bo to nie miejsce dla nich. Chciałem by trafiły do Jędrzejowa z taborem . Niestety stało sie inaczej :(((


Jak to? Mówisz, że jesteś takim miłośnikiem kolejki piotrkowskiej i nie byłeś za tym, by eksponaty z nią związane trafiły do klasztoru znajdującego się w Piotrkowie, tylko do Jędrzejowa? Pewnie klasztor nie zaproponował żadnej sumy pieniędzy?

00


Hipokryzja ~Hipokryzja (Gość)01.08.2013 14:35

"ares1" napisał(a):
Niestety ja byłem przeciwny przekazaniu tam eksponatów z kolejki bo to nie miejsce dla nich. Chciałem by trafiły do Jędrzejowa z taborem . Niestety stało sie inaczej :(((


Przeczysz sobie - najpierw mówisz o skansenie w Piotrkowie, a gdy się nie powiodło zamiast wspierać, by eksponaty nie znalazły się poza Piotrkowem Ty wolisz, by były daleko poza nim. Wybacz, ale to jest dopiero dowód na to kto sprawę kolejki traktuje w sposób instrumentalny.

00


ares1 ~ares1 (Gość)01.08.2013 16:02

"Kolejka" napisał(a):
Poza tym z tym skansenem nie wydaję mi się to prawdopodobne - wszak to nie prezydent Chojniak, a przyjaciele kolejki wąskotorowej pocięli lokomotywę na złom.


A co ma piernik do wiatraka?

"Korek" napisał(a):
Tak...zapewne Ty przewidywałeś w 2006 roku, że za 7 lat w Sulejowie będą straszne korki i dlatego chciałeś ratować kolejkę


Jak widać dziś alternatywa by była dla stania w korkach :)))

"Jak-to" napisał(a):
Jak to? Mówisz, że jesteś takim miłośnikiem kolejki piotrkowskiej i nie byłeś za tym, by eksponaty z nią związane trafiły do klasztoru znajdującego się w Piotrkowie, tylko do Jędrzejowa?


Logiczne że podążyły by za taborem jako ekspozycja. Nadal twierdzę że kościół nie jest miejscem dla takich eksponatów!

"Hipokryzja" napisał(a):
Przeczysz sobie - najpierw mówisz o skansenie w Piotrkowie, a gdy się nie powiodło zamiast wspierać, by eksponaty nie znalazły się poza Piotrkowem Ty wolisz, by były daleko poza nim. Wybacz, ale to jest dopiero dowód na to kto sprawę kolejki traktuje w sposób instrumentalny.


To wg Ciebie co mieliśmy zrobić z taborem by nie wyjeżdzał z PT ? Ustawić go Panu Prezydentowi w gabinecie?Podobnie mogło być w PT :
http://kolejrogowska.pl/?page_id=6768
Proponuję się zapoznać trochę z faktami pózniej oceniać.

Komentarz był edytowany przez autora: 01.08.2013 16:11

00


Nowy komentarz
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat