Widzę, że Andrzej też lubi ten portal.
RiG rządził 4 lata także pokazał na co jego stać. spokojnie!piękny program nic nie pomoże....tkm koalicja trwa
nie lubie osób co piszczą z tłumu aby ich nie rozpoznano - każdy moze zamieścić ogłoszenie na epiotrkow i to nie tylko mazur. Jeśli ktos nie ma pomysłu na kampanie to niech nie kandyduje.
A ja niestety będę musiał usunąć konto o nazwie webmaster ze względów oczywistych - ta nazwa powinna być wyłączona z obiegu, bo ktoś kto nie wie kto jest webmasterem, może poczuć że webmaster tego serwisu rozpowszechnia program wyborczy kandydatów.
O którego Gomułkę Ci chodzi? Bo były sekretarz PZPR Gomułka to nie Gomółka jak napisałeś.
PROGRAM WYBORCZY Mazura
Czytam, czytam, ale ponieważ wczoraj pojawił się tutaj brzydki wpis, że na listach są osoby karane, ponieważ - niestety - królują wypowiedzi nie mające nic wspólnego z konkretami zawartymi w programach wyborczych poszczególnych kandydatów, to aby urzeczowić i ukulturalnić publiczny dyskurs wyborczy, aby sprawić, żeby dyskusja stała się bardziej merytoryczna, tytułem próby ujawniam (przestępstwa nie popełniam) zarys programu wyborczego komitetu Marka Mazura.
Proponuję Paniom i Panom forowiczom, zwolennikom wszystkich innych kandydatów, podejmijcie teraz budującą rozmowę, skoro jest dobry czas kampanii wyborczej.
Publikuję konkretny program jednego z kandydatów, bo akurat do tego tekstu mam dostęp. A fani innych kandydatów niechaj przedstawią tutaj także programy wyborcze swoich faworytów (jeżeli takowe w ogóle istnieją i mają oni dostęp do autentycznych dokumentów).
Porównajmy, co tak naprawdę, poza ogólnikowymi hasłami, rzucanymi tu i tam, co poza kilkoma punktami z ulotki wyborczej, mają rzeczywiście wyborcom do zaoferowania wszyscy ubiegający się o fotel prezydenta.
A może wśród wypowiedzi internautów pojawią się dla kandydatów jakieś zupełnie nowe propozycje, nie uwzględnione dotąd przez żadnego z nich?
Dyskutujcie zatem, róbcie porównania z programami rywali, spierajcie się, używajcie rzeczowych argumentów, ale nie insynuacji i pomówień.
Pokażmy, bo chyba można, że forum w czasie kampanii wyborczej może być dobrym miejscem do cywilizowanej dyskusji, nie zaś do zamieszczania inwektyw, obrażania kandydatów i siebie nawzajem.
(przepraszam za nieumyślne użycie poprzednio mylącej nazwy "webmaster" dla stworzonego konta)
Zarys programu wyborczego MARKA MAZURA - kandydata na Prezydenta Piotrkowa Trybunalskiego
"ROZWÓJ I GOSPODARNOŚĆ DLA PIOTRKOWIAN"
WSTĘP
Piotrków Trybunalski to miasto wyjątkowe, pełne wspaniałych zabytków i miejsc o ogromnym znaczeniu dla dziejów Polski. To również miasto o ogromnym potencjale, które ma wszelkie atuty, by stać się idealnym miejscem do życia, pracy i wypoczynku.
Piotrków potrzebuje mądrego, konsekwentnego i pełnego energii gospodarza, który zarazi mieszkańców swoją wizją rozwoju miasta. Jest szeroka reprezentacja osób, która chce pozytywnych zmian w mieście, ale taka grupa musi mieć swojego lidera.
Wizja, nawet najbardziej spójna, potrzebuje jednak kompleksowej filozofii działania. W tym przypadku przejawia się ona w połączeniu programów wyborczych najważniejszych partnerów: stowarzyszenia "Rozwój i Gospodarność" oraz stowarzyszeń społecznych i grupy piotrkowian skupionych wokół Marka Mazura - Przewodniczącego Sejmiku Województwa Łódzkiego, kandydata na Prezydenta Piotrkowa Trybunalskiego.
Partnerzy z racji swojego bogatego doświadczenia samorządowego, świadomi są obowiązków i wyzwań, jakie stawia przed nimi skomplikowany proces zarządzania miastem.
Ideą programu jest takie zarządzanie Piotrkowem, aby jego mieszkańcy mieli poczucie, że władza publiczna jest realizatorem ich marzeń o mieście przyjaznym i sprawnie administrowanym, która kieruje się czytelnymi dla wszystkich zasadami działania i konsekwentnie realizuje postawione przed nią cele.
Środkiem do osiągnięcia tej idei jest swoista filozofia, która sprowadza się do prostej syntezy, będącej również elementem nazwy komitetu i jednocześnie hasłem wyborczym: "Bliżej Piotrkowian". Takiej filozofii Piotrków dotąd w żadnej kadencji nie miał.
Idea "Bliżej Piotrkowian" jest inspiracją i myślą przewodnią, która przenika każdy punkt programu oraz jest tego programu rezultatem.
"CZŁOWIEK JEST NAJWAŻNIEJSZY"
SŁUŻBA ZDROWIA
1. Wprowadzenie w życie systemu koordynacji pracy dwóch piotrkowskich szpitali, aby placówki te nie tylko ze sobą konkurowały (co jest korzystne dla pacjentów), ale również się nawzajem uzupełniały. Miasto Piotrków nie jest instytucją zarządzającą piotrkowskimi szpitalami (jeden z nich podlega samorządowi powiatowemu, drugi - samorządowi wojewódzkiemu), natomiast zdecydowana większość ich pacjentów to piotrkowianie. Dlatego w trosce o swoich mieszkańców władze miasta powinny aktywnie włączyć się w pomoc dla piotrkowskich szpitali poprzez m.in.: dofinansowanie remontów, zakup specjalistycznego sprzętu itp.
2. Wprowadzenie kompleksowej informacji o funkcjonowaniu piotrkowskiej służby zdrowia: godziny dyżurów, badań profilaktycznych, bezpłatne porady, akcje krwiodawstwa, propagowanie zdrowego trybu życia itp. Wykorzystanie do tego celu miejskich portali internetowych.
3. Wprowadzenie do szkół profilaktyki zdrowotnej, przywrócenie dyżurów pielęgniarek, higienistek w szkołach oraz badań stomatologicznych.
OŚWIATA
1. Finansowanie zajęć pozalekcyjnych z budżetu miasta w tym wyrównawczych.
2. Stworzenie dzieciom możliwości odrabiania lekcji w szkolnych świetlicach w myśl idei: nauka w szkole, odpoczynek w domu.
KULTURA I SPORT
1. Wypromowanie markowego festiwalu kulturalnego, który stanie się sztandarową piotrkowską imprezą kulturalną, pozytywnie wyróżniającą miasto oraz rozpoznawalną w kraju i za granicą.
2. Wykorzystanie terenów lotniska pod masowe imprezy kulturalne.
3. Zapewnienie stabilnego finansowania wszystkich wartościowych wydarzeń kulturalnych w Piotrkowie z uwzględnieniem ich rangi oraz pozycji krajowej i międzynarodowej.
4. Zapewnienie stabilnego finansowania klubów sportowych, szkolnych klubów sportowych oraz zajęć rekreacyjnych dla młodzieży.
5. Realizacja hasła: Edukacja poprzez sport, jako elementu profilaktyki przed uzależnieniami wśród młodzieży.
6. Wykorzystanie terenów lotniska pod masowe imprezy kulturalne.
7. Zapewnienie stabilnego finansowania wszystkich wartościowych wydarzeń kulturalnych w Piotrkowie z uwzględnieniem ich rangi oraz pozycji krajowej i międzynarodowej.
8. Zapewnienie stabilnego i przejrzystego finansowania klubów sportowych, szkolnych klubów sportowych oraz zajęć rekreacyjnych dla młodzieży.
9. Realizacja hasła: Edukacja poprzez sport, jako elementu profilaktyki przed uzależnieniami wśród młodzieży.
"PRACA DLA PIOTRKOWIAN"
ROZWÓJ PRZEDSIĘBIORCZOŚCI I GOSPODARKA
1. Tworzenie przyjaznego klimatu dla rozwoju przedsiębiorczości szczególnie produkcyjnej. Prowadzenie konsultacji ze środowiskiem przedsiębiorców, jak i z organizacjami przedstawicielskimi. Konsultacje być powinny już od etapu studium, skończywszy na konsultacjach podatkowych. Konsultacje tak, ale otwarte i żywe.
2. Należy rozważyć wysokość podatków od nieruchomości, by stworzyć zachętę do rozwijania drobnej i dużej przedsiębiorczości jako czynnik zwiększający ilość miejsc pracy. Piotrków powinien być najbardziej atrakcyjnym miejscem do rozwoju przedsiębiorczości w regionie. Planowo i systematycznie zmieniać opłaty za wieczyste dzierżawy.
3. Nowe miejsca pracy, komasacja terenów w celu min. tworzenia stref przemysłowych.
4. Partnerstwo Publiczno-Prywatne głównym czynnikiem rozwoju miasta przy udziale
przedsiębiorców w obszarach inwestycyjnych jak również w gospodarce mieszkaniowej.
5. Promowanie terenów inwestycyjnych, poprzez organizowanie np. Targów Inwestycyjnych. Należy zmienić lub rozszerzyć współpracę z miastami partnerskimi, których trzeba zainteresować terenami inwestycyjnymi. Współpraca z tymi miastami nie może być tylko okazjonalna, lecz przede wszystkim w zakresie gospodarczym. Jednocześnie należy wspierać działania dla istniejących już terenów inwestycyjnych, tworząc im warunki zwiększające zakres działalności poprzez działania korporacyjne z innymi firmami, również z poza miasta.
"KOMUNIKACJA DLA PIOTRKOWIAN"
INFRASTRUKTURA
1. Efektywne realizacje inwestycji miejskich poprzez racjonalne planowanie oraz ścisły nadzór nad ich wykonaniem. Szeroka konsultacja planowanych kosztów inwestycji.
2. Kompleksowa budowa i remont dróg osiedlowych. Jest to odwrotne podejście do budowy infrastruktury miejskiej - swoista rewolucja w rozumieniu i dostrzeganiu potrzeb mieszkańców. Wygodne, równe i czyste uliczki miejskie, wyposażone w chodniki z podjazdami dla osób niepełnosprawnych to priorytet w budowie nowych i remoncie zniszczonych dróg. Początkowo należy zadbać o ulice "bliżej piotrkowian" i ich domów oraz mieszkań, w następnej kolejności o drogi główne. Wynika to z potrzeb i żądań zdecydowanej większości mieszkańców.
3. Kontynuacja budowy południowo-zachodniej obwodnicy Piotrkowa. Niezwłoczne jest rozpoczęcie kolejnego etapu budowy obwodnicy, odciążającej ruch w mieście i uwalniającej nowe tereny pod inwestycje.
4. Budowa Miejskiego Systemu Ścieżek Rowerowych. Ścieżki rowerowe w Piotrkowie budowane są w sposób przypadkowy, chaotyczny i fragmentaryczny, a ich powstawanie nie jest elementem kompleksowej wizji, lecz uzależnione jest od aktualnego remontu czy budowy nowych dróg. Ideą jest, aby poprzez całościowy system ścieżek "przybliżyć piotrkowianom" tereny rekreacyjne, połączyć osiedla pełniące funkcje sypialni z lasami okalającymi miasto oraz poszczególne osiedla ze sobą. Miejski System Ścieżek Rowerowych pomyślany jest jako uzupełnienie systemu transportu miejskiego, element infrastruktury miejskiej znacząco poprawiający bezpieczeństwo oraz wynikający z ogólnych trendów, jakie panują w Europie.
BUDOWNICTWO
1. Stopniowe wyburzenie 7 hektarów zrujnowanej tkanki miejskiej w pobliżu zabytkowego Starego Miasta (tzw. Podzamcze) i zbudowanie w tym miejscu w ciągu 8 lat 1,5 - 2 tysięcy mieszkań. Większość kamienic nie nadaje się do remontu, a mieszkanie w nich poza niedogodnościami związanymi z brakiem podstawowych mediów stwarza zagrożenie dla zdrowia i przyczynia się do wykluczenia społecznego. Budowa mieszkań komunalnych ma podnieść atrakcyjność centrum Piotrkowa, stanowić impuls faktycznej rewitalizacji (również społecznej) śródmieścia oraz "przybliżyć piotrkowianom" zabytkowe Stare Miasto. Większość mieszkań wybudowana zostanie w systemie partnerstwa publiczno-prywatnego.
2. Współpraca z właścicielami kamienic, która sprowadza się do zasady: dofinansowanie z budżetu miasta w zamian za poprawę warunków mieszkaniowych.
3. Program "Kamienice dla Piotrkowa". Projekt wzorowany na rozwiązaniach z Wrocławia ma być realizowany równocześnie z budownictwem komunalnym. Polega on na remoncie z budżetu miasta kilku kamienic rocznie, które stanowią własność miejską, a ich stan pozwala na kompleksową rewitalizację.
jak Ci się chciało to pisać. Kazdy czyta 2-3 linijki i odpuszcza.
Poraża populizm i zaczerpnięte pomysły z innych programów. Brak samodzielności. Ogólnikowość. Ocena 2+
widać kandydaci wiedzą co potrzebuje miasto. jeśli każdy by widział coś innego to by było ciekawe. Ale ważne ze obojętnie kto bedzie prezydentem to i tak cele są wspólne
Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!
Życzymy miłego przeglądania naszej strony!