Dlaczego rzad nie zwalnia nauczycieli w tempie spadania ilosci uczniow?! To ewidentna niegospodarnosc i sprawa dla NIK.
Kolejne kilkanaście tysięcy będzie pracować po kilka godzin w tygodniu. Specjalnie po to by wszyscy pozostali mogli dopłacać do ich emerytur. Brawo
pamiętajcie nauczyciele, ze zyjecie z pensji podatników... a osoba, która np. nie ma dzieci musi dzielic sie z wami w podatkach tym co zarobiła - nie dostajac nic w zamian... wiec jesli spoleczenstwo jest biedne to wam nie wypada duzo zarabiac
Wystarczyłoby, aby ze szkól odeszli ci nauczyciele, którzy nabyli już prawa emerytalne. Wtedy okaże się, że nie tylko nikogo nie trzeba zwalniać, ale są jeszcze wolne etaty.
Gdzie te czasy,gdy ja kończyłam szkoły a było to nie tak całkiem dawno bo 20 lat temu.Nauczyciele sami pytali czy Wam pomóc w danym przedmiocie z którym miało się kłopoty.Zbierali grupę uczniów i zostawali po swoich godzinach pracy 2-3 razy w tygodniu ,żeby wytłumaczyć,nadrobić zaległości. Szkoła w ferie była otwarta w podstawówce mogłam korzystać z sali gimnastycznej,Pani z plastyki w ferie była w szkole i kto chciał mógł uczestniczyć w zajęciach, Panie od polskiego robiły kółka teatralne, Pani z matmy tłumaczyła matmę jak ktoś chciał.Czuło się,że tym ludziom zalezy na nas uczniach woleli otworzyć szkołę, przyjść niż mieliśmy się gdzieś szwędać i robić głupoty.A teraz szkoły pozamykane na 4 spusty, nauczyciele maja ferie, wakacje nic ich nie obchodzi a najmniej uczeń.
No nauczyciele powiedzcie mi jak to jest . Mamy niż demograficzny , mamy mniej szkół niż w stanie wojennym a mamy więcej nauczycieli niż w wyżu demograficznym po 83 roku.
20 godzin lekcyjnych = 15 godzin zegarowych. I za to 4-5 tys. brutto. Nic dziwnego, że nie szukają innej pracy a po ewentualnym zwolnieniu marzą aby wrócić do szkoły. Nikt im nie da takich pieniędzy za taką ilość godzin pracy
A może przy tej okazji zlikwidujemy kartę nauczycieli ( zniknie 13 i 14-tka ) i inne przywileje obciążające budżet od lat i znajdą sie pieniądze na mniejsze klasy i wypłaty dla większej liczby nauczycieli.
Uwaga na oszustów ! Uwaga na połączenia z nr + 441634891896 (anglia) , gdy oddzwaniasz non stop zajęty i pobiera kasę jak za połączenie głosowe,około 4 pln za min.Nie dajcie się oszukać.
Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!
Życzymy miłego przeglądania naszej strony!