Pretekst iście kosmiczny :))) Punktów sprzedaży biletów coraz mniej!!! Czyli czas kupić biletomaty !!!
gratuluję pomysłu! Jak zwykle durnego! Ciekawe gdzie kupić na niektórych przystankach bilet jak w ogóle nie ma żadnego kiosku !
Informacja dla zacofanych radnych w Piotrkowa. Otóż istnieją takie urządzenia, które sprzedają bilety. Ale niespodzianka co ? Tak nazywane są biletomatami. Używane w bardziej cywilizowanych miejscach na świecie. Można je zainstalować na przystankach i tu niespodzianka w autobusach też ! Do tego pracują świątek, piątek i w niedzielę przez 24h. Takie cudo !
Ja chciałbym panu prezesowi coś przypomnieć
http://www.epiotrkow.pl/news/Piotrkow-Nowy-rozklad-i-drozsze-bilety,2438
A nad tym niech się dobrze zastanowi, bo takie podejście śmierdzi próbą zarobienia przez MZK
http://www.epiotrkow.pl/news/Biletow-w-kiosku-brak-Dlaczego,21169
Spóźnione autobusy to raczej wina naszych rządzących, którzy zgodzili się na przebudowę dróg w mieście. Najwięcej czasu tracą kierowcy na ul. Słowackiego jak przejazd kolejowy jest zamknięty i na tych "nowoczesnych" sygnalizacjach.
Tylko gdzie kupić bilety??? Raptem w kilku kioskach na terenie miasta!!
"Zgodnie z zaleceniami Rzecznika Praw Obywatelskich, dodatkowe opłaty zostaną zniesione i bilety będą kosztować pasażerów tyle samo co w kiosku czy automacie biletowym – taką informację uzyskali w ub. roku pasażerowie komunikacji miejskiej w Krakowie.
Bilety u kierowcy powinny kosztować tyle, co w kiosku ? uznała wojewoda w Lublinie. Jej prawnicy uchylili w ubiegłym roku punkt w uchwalonym cenniku mówiący, że do biletu kupionego w pojeździe trzeba będzie dopłacić 50 groszy. Wojewoda uznała, że radni nie mieli prawa wprowadzić takiej dopłaty.
Sąd Administracyjny w Szczecinią uznał, że bilet kupiony w autobusie czy tramwaju musi kosztować tyle samo co w kiosku. Ten wyrok to efekt skarg mieszkańców Stargardu Szczecińskiego na pobieranie od pasażerów dodatkowych opłat do biletów przez kierowców komunikacji miejskiej. Wyrok nie został bez echa także w innych miastach. Z pobierania dodatkowej opłaty zrezygnowano w Płocku. Kierowcy nadal sprzedają bilety, tyle że bez dopłaty.
Przepisy nie pozwalają ustalać cen urzędowych za usługę sprzedaży biletu przez kierowcę. Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Rzeszowie przez wiele lat pobierało od osób kupujących bilety u kierowcy autobusu dodatkową opłatę w wysokości 50 groszy. Głównym powodem dla którego bilety u kierowcy były sprzedawane z 50 groszową opłatą, było zachęcenie pasażerów do kupowania biletów w kioskach.
Prowizja przy sprzedaży biletów przez kierowców została zniesiona przez MPK w Rzeszowie od 1 sierpnia ub.roku. Rzeszowski sąd uznał dopłaty do biletów niezgodne z prawem. Kilka lat temu dodatkowe opłaty przy kupowaniu biletu u kierowcy były w polskich miastach normą, jednak po kolei z nich rezygnowano. Największe kłopoty z tego powodu miał Toruń, bo tam droższe bilety zainteresowały prokuraturę, która zaskarżyła takie przepisy do sądu. Przestraszeni radni zmienili uchwałę, ale Wojewódzki Sąd Administracyjny w Bydgoszczy w 2007 r orzekł, że pobieranie od pasażerów dodatkowych 50 gr za kupowanie biletu u kierowcy było bezprawne. W Bydgoszczy dopłatami zainteresował się Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, co już wystarczyło, by miasto z nich zrezygnowało. W 2003 r. podobną decyzję, jak sąd w Bydgoszczy, podjął jego szczeciński odpowiednik. Tamto orzeczenie sprawiło, że władze Kielc zrezygnowały z droższych biletów u kierowcy zanim zainteresowała się nimi jakaś instytucja prawna.
NSA w Rzeszowią przeanalizował ustawy Sejmu RP oraz wszystkie przepisy o samorządzie gminnym. – Nie znaleźliśmy w nich żadnej podstawy, żeby ten sam bilet u kierowcy był droższy niż kupowany w innym miejscu – podkreśla sędzia NSA. Wyrok uprawomocnił się w kwietniu 2010 roku. Wcześniej podobny wyrok wydał Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gliwicach – dotyczył on opłat pobieranych w Częstochowie. W obu miastach dopłata do biletów została natychmiast zniesiona.
Samorząd może ustalać ceny biletów komunikacji miejskiej. Może ustalić ich górną granicę. Przewoźnik nie musi stosowac ceny maksymalnej. W Starachowicach trudno byłoby na to liczyc, gdyż miejska spółka przewozowa jest praktycznie jedynym przewoźnikiem./tsz/"
http://wachock.info/2011/02/24/czy-doplata-za-bilet-kupiony-u-kierowcy-mzk-jest-niezgodna-z-prawem/
Dla przypomnienia:
Uprawnienia do przejazdów bezpłatnych i ulgowych w pojazdach lokalnego transportu zbiorowego, realizowanego przez Miejski Zakład Komunikacyjny
Sp. z o.o. w Piotrkowie Trybunalskim
Do korzystania z bezpłatnych przejazdów na linach miejskich uprawnieni są:
......
10. Radni Rady Miasta w Piotrkowie Trybunalskim - za okazaniem legitymacji radnego.
Czy oni zagłosują w imieniu obywateli?
Będzie problem, jeżeli się ktoś za to porządnie weźmie. Usługa przewozu to nie tylko obecność pasażera w autobusie; to także zapewnienie możliwości opłaty za usługę. Sądy administracyjne już się tym zajmowały.
Niech MZK zapewni możliwość zakupu biletów na przystankach, zainstaluje automaty albo zrobi COKOLWIEK. Wówczas - zgoda. W przeciwnym razie pytania się same rodzą: "Co, za mało zarabiają członkowie rady nadzorczej?"
LUDZIE ! . Powinno wgl. sie nie płacić za mzki :). tak jak jest w bełchatowie. . Potrficie budowac place itp. to zrobbcie cos też dla młodych jak i starszych ludzi . :) Kto za łapka w góre :)
Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!
Życzymy miłego przeglądania naszej strony!