Ładnie to opisane i pokazne, ale proszę o odpowiedź.
Co "eksperci" zrobili w związku poprawą sytuacji i co Wody polskie robią z rzekami w naszym rejonie proszę o dowolny przykład. Jakieś pogłębianie, faszynowanie itd. Jak żyje nic takiego jeszcze nie widzialem.
Deweloper będzie wiedział co z tym dołkiem zrobic tym bardziej że miasto infrastrukturę już zrobiło.
Na zielonej aleji mam wykupione na własność prywatna mieszkanie i jestem dumna i szczęśliwa i mam męża
Powiedzmy sobie szczerze bez ogródek: kto w Piotrkowie rządził od dziesięcioleci nikt nie był zainteresowany Bugajem. Nie tylko, bo ile zakładów i hut pozwolono sprzedać za grosze, pozbawiając tym samym pracy dziesiątek tysięcy ludzi, pozwolono zniszczyć piękny stadion zbudowany za Gierka, zlikwidowano kolejkę wąskotorową do Sulejowa. Obraz nędzy i rozpaczy. Piotrków nie miał i nie ma gospodarzy z prawdziwego zdarzenia, którzy nie zgodziliby się na takie niścierstwo. A Bugaj,piękne onegdaj jezioro, które piotrkowskie niedbaluchy będące przy korycie pozostawiły samemu sobie jest naturalnym pomnikiem przyrody wołającym o pomstę na nich do nieba. Za siebie i za tą znistę wymienionych powyżej inwestycji.
Polecam porównanie:jezioro Sielpia 57 ha, jezioro Bugaj 52 ha.
Sielpia w pełnym rozkwicie
Bugaj w pełnym upadku.
Tak trzymać nasz DROGI prezydencie
Bardzo porządny, merytoryczny artykuł. Wniosek płynie z niego oczywisty - zaorać.
Rewelacyjny artykuł. Dzięki za przybliżenie historii. Winowajcą jest kopalnia Bełchatów, która obniżyła poziom wód gruntowych w regionie.
Bugaj będzie istniał jeszcze przez wiele lat, z tym ze wymaga rewitalizacji, nakładów finansowych i pomysłu na zagospodarowanie. Niestety, ani obecna, ani poprzednie władze nie są zbytnio zainteresowane, żeby to miejsce stało się konkurencja dla zalewu Sulejowskiego, Cieszanowic, Wawrzkowizny czy Sielpi. Mądre zagospodarowanie = przychody w budżecie miasta. No ale po co... łatwiej podnieść podatki, opłaty za śmieci, ceny biletów autobusowych i wziąć kredyt na drogi na potrzeby deweloperki.
No to ładnie. Woda opadowa z pól z nawozami , a Chojniak na to postawił i zachęca do kąpieli poprzez rozbudowę [ droga dla bobrów] tego szamba.
Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!
Życzymy miłego przeglądania naszej strony!