metoda sortowania: od najstarszego do najnowszego / najnowszego do najstarszego
Piotrkowianin09 ~Piotrkowianin09 (Gość)29.07.2013 12:52

Myślę że sposób rządzenia Pana Prezydenta odpowiada tylko urzednikom miejskim ponieważ boja się utraty stanowisk po ustapieniu obecnego!Każdy piotrkowianin zobaczy gołym okiem że nic się nie dzieje (ewentualnie oddawanie mienia miasta instytucją kościelnym i starostwu)tudzież drobne remonty w skutek referendu!Wręcz miasto cofa się do tyłu ale to od mieszkańców będzie zależeć jak dalej będzie.

00


cyber ~cyber (Gość)29.07.2013 13:05

To całe zbieranie podpisów i referendum to nic innego jak kampania wyborcza panów Matusewicz i Pampuch, kombinują jak by tu na stołek wrócić, widać ten pierwszy za krótko posiedział. Może nowa partia wystartuje w wyborach?

00


mala668 ~mala668 (Gość)29.07.2013 13:11

Proszę cię bardzo głosuj mam to gdzieś!Tylko Ci,którzy chcą tego REFERENDUM powinni za to zapłacić-ze swojej-nie z naszej kieszeni.Pozdrawiam wszystkich,którzy szanują swoje pieniądze,składki itp:.

"Resident_-of_the_old_Town" napisał(a):

"AR" napisał(a):

00


Aga ~Aga (Gość)29.07.2013 13:14

"Resident_-of_the_old_Town" napisał(a):
Pewnie lepiej siedzieć w domku i nie interesować się tym co dzieje się po za nim. Miasto tonie w długach i dziurach.

Ja, właśnie dlatego,że nie siedzę w domu i obserwuję od wielu lat "piotrkowskie podwórko" wiem, że ci, którzy wymyślili to całe PIO przed laty też byli u władzy i co? " Nic się nie działo...";). A teraz rozliczają człowieka, który pozytywnie zmienia nasze miasto. Jakie tonie w długach? Zawsze, kiedy robi się duże remonty potrzebne są duże nakłady finansowe. Z tego, co zdążyłam się zorientować, to zadłużenie miasta (związane zresztą z remontami) NIE JEST katastrofalne, więc nie przesadzajcie. A dziury i owszem jeszcze są, ale systematycznie są łatane, co zresztą widać.

00


Aga ~Aga (Gość)29.07.2013 13:20

[cytat="hheheeh"]Mnie akurat uczył miernictwa. Nawet kiedyś ocenił mnie na 1+" Było się uczyć to byłyby lepsze oceny. Świetny argument odwołania prezydenta(bo postawił mi 1+). A czy przypadkiem nie należysz do PIO, jeśli nie to się zapisz...:)))

00


sklave sklaveranga29.07.2013 13:20

"uwaga-manipulacja" napisał(a):
to nie prawda, że miasto jest zadłużone na kwotę 200 mln zł. Obecnie to zadłużenie wynosi 101 mln zł, stanowi to wskaźnik 21,4% przy dopuszczalnym 60%.


Fakt sam pisałem o CUDZIE PIOTRKOWSKIM czyli jak spłacono ponad 50 milionów długu w ciągu jednego roku.....
....
George J. Stigler. amerykański ekonomista twierdził: Jeśli będziemy torturować dane wystarczająco długo, przyznają się do wszystkiego.
Panie Kacperek po miesięcznym maltretowaniu danych dochodzi pan do wniosku, że faktyczne zadłużenie Piotrkowa na koniec 2013 roku planowana jest na kwotę 149.927 mln zł. czyli o 50,073 mln zł mniej niż podano.
No jestem pod wielkim wrażeniem. Doceniam kunszt tych co przygotowali Panu te zestawienia liczbowe. Prawie, no już prawie, byli tak blisko, by wykazać nadwyżkę budżetową miasta na koniec 2013 roku. Jednak jak zwykle coś im nie wyszło, świadczy to o niewielkich kwalifikacjach i posiadaniu podstawowej wiedzy z zakresy kreatywnej księgowości nowej dziedziny nauki autorstwa profesora vel bakałarza Rostowskiego.
.....
Odkąd uchwalono regułę wydatkową, która zacznie obowiązywać od 2014 roku a która to mówi, że jeżeli miasto chce zaciągnąć kredyt,to musi mieć tak zwaną dodatnią marżę, to znaczy, że suma dochodów miasta musi być wyższa od wydatków a wysokość różnicy jest odpowiedzią na pytanie, jaki kredyt miasto jest w stanie obsłużyć.
Dziwnym zbiegiem okoliczności nagle wszystkie samorządy w Polsce zaczęły wykazywać gwałtowny spadek zadłużenia w stosunku do poprzednich lat.
Znaczy się pomimo kryzysu Piotrków spłacił prawie 50 mln długów!!! Kolejny cud Tuska czy kolejny szwindel Rostowskiego!!!!
Dlaczego zadłużenie jest liczone według specjalni skonstruowanego na tą okoliczność wzoru???
No na ten przykład do zadłużenia dolicza się tylko raty i odsetki kredytów, pożyczek za dany rok....
Panie wiceprezydencie wystarczyło tylko spłatę wszystkich rat wraz z odsetkami przesunąć o trzy lata a mielibyśmy istny Eden.
Książki by o cudzie piotrkowskim pisali a ile delegacji.....
Zatem jakie jest faktycznie zadłużenie Piotrkowa trzysta a może czterysta milionów złotych???
więcej:
Zamiast 22 mln - prawie 200 mln długu.
http://sklave.manifo.com/
Foto:
Od Krzyżowca PO Pełowca.
http://sklave.manifo.com/galeria

00


Piotrkowianin09 ~Piotrkowianin09 (Gość)29.07.2013 13:28

"mala668" napisał(a):
Pozdrawiam wszystkich,którzy szanują swoje pieniądze,składki itp:.


Prezydenta tez gdzie uwala kase na niepotrzebne inwestycje?!

00


martens ~martens (Gość)29.07.2013 13:31

"demokracja" napisał(a):
Zresztą, żeby zebrac te podpisy musieli zapłacic


za taki wpis już bym ci założył sprawe,to zwykłe pomówienie.
chojniak to najgorszy prezydent jakiego miał Piotrków,15 września podziękujemy mu.

00


Budzio ~Budzio (Gość)29.07.2013 13:33

Też, uważam iż koszty takiego referendum powinien pokryć organizator, tudzież inicjator - w przypadku niepowodzenia jak i zwycięstwa (oczywiście ze swoich lub klubowych składek) - fakt rządy Pana Chojniaka wraz z Panem Kacperkiem pozostawiają wiele do życzenia, ale i tak jest lepiej niż za Pola czy Matusewicza. Piotrkowiacy i Prezydencie to my tworzymy to miasto - a ma ono potencjał.
I taki cytat do reflekcji: "Dobro ogółu, jest dobrem jednostki"

00


ares1 ~ares1 (Gość)29.07.2013 13:34

"martens" napisał(a):
chojniak to najgorszy prezydent jakiego miał Piotrków,


Niestety to jest gorzka prawda.

00


Nowy komentarz
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat