Artykuły do tagu: wybory parlamentarne

Jak zagłosował Piotrków, a jak powiat?
W Piotrkowie najwięcej głosów zebrało Prawo i Sprawiedliwość - 14 161 głosów. Z kolei wśród kandydatów najlepszy wynik osiągnął Bogusław Wołoszański, który zebrał 8 557 głosów. Przygotowaliśmy zestawienie najciekawszych danych z głosowania w Piotrkowie oraz powiecie piotrkowskim.
Trzecia Droga z PiS w koalicji? Dariusz Klimczak odpowiada
Trzecia Droga drogą do koalicji rządowej. Napływające wyniki z 10 okręgu potwierdzają dane z całego kraju i wskazują, że ta koalicja będzie kluczowa przy tworzeniu przyszłego rządu. Czy jest więc możliwość współpracy polityków Trzeciej Drogi z PiS?
Exit poll: PiS wygrało z KO, jednak traci władzę?
Prawo i Sprawiedliwość wygrało wybory do Sejmu w Polsce. Tak wynika z sondażu exit poll, który opublikowany został tuż po zakończeniu niedzielnego głosowania. W sondażu PiS ma 36,8 procent, a tuż za partią Jarosława Kaczyńskiego uplasowała się Koalicja Obywatelska z wynikiem 31,6 procent. Frekwencja wyniosła aż 72,9 procent.
15.10.2023 11:47
Piotrkowianie głosują
Punktualnie o godzinie 7:00 lokale wyborcze zostały otwarte w całej Polsce, a co za tym idzie także w Piotrkowie Trybunalskim. W niedzielę 15 października wybieramy posłów i senatorów, którzy będą zasiadać w parlamencie przez kolejne cztery lata.
PiS odsłania karty. Kto wystartuje w wyborach?
Prawo i Sprawiedliwość przedstawiło listę kandydatów w tegorocznych wyborach parlamentarnych. Jak wcześniej informowaliśmy, liderem w okręgu piotrkowskim jest Antoni Macierewicz. A kto zajmuje pozostałe miejsca na liście PiS w okręgu nr 10? Nie brakuje sensacji.
Trzecia Droga chce powalczyć o dwa mandaty
Chcemy zdobyć dwa mandaty - zapowiedział podczas poniedziałkowej konferencji prasowej w Rynku Trybunalskim Dariusz Klimczak, poseł PSL i lider listy Trzeciej Drogi w okręgu nr 10, obejmującym m.in. Piotrków, Bełchatów, Radomsko oraz Tomaszów Mazowiecki.
Czworo piotrkowian na liście Nowej Lewicy
- Chcemy powalczyć o drugi mandat - zapowiada Ania Sowińska, liderka Nowej Lewicy w okręgu nr 10. W sobotę podczas konferencji prasowej w Rynku Trybunalskim zaprezentowano kandydatów, którzy będą starować z tej listy w październikowych wyborach do Sejmu.
21.08.2023 10:05
W Lewicy bez zmian
Anita Sowińska będzie "jedynką" Nowej Lewicy w okręgu nr 10 podczas jesiennych wyborów parlamentarnych. Taką decyzję ogłoszono podczas piątkowej konferencji prasowej polityków tego ugrupowania.
Cezary Grabarczyk
Były minister infrastruktury i były minister sprawiedliwości w rządzie Donalda Tuska wystartuje z 1. miejsca na sejmowej liście Koalicji Obywatelskiej podczas październikowych wyborów parlamentarnych. Będzie ubiegał się o jeden z dziewięciu mandatów w naszym okręgu (powiaty: bełchatowski, opoczyński, piotrkowski, radomszczański, rawski, skierniewicki, tomaszowski
oraz miasta na prawach powiatu: Piotrków Trybunalski i Skierniewice).
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat