W Lewicy bez zmian

Poniedziałek, 21 sierpnia 202347
Anita Sowińska będzie "jedynką" Nowej Lewicy w okręgu nr 10 podczas jesiennych wyborów parlamentarnych. Taką decyzję ogłoszono podczas piątkowej konferencji prasowej polityków tego ugrupowania.
Fot. Anita Sowińska Fot. Anita Sowińska

Dla Anity Sowińskiej będzie to już drugi strat z "jedynki" z naszego okręgu.  Z tego miejsca stratowała także w poprzednich wyborach, w których uzyskała poselski mandat.

Jednomyślnie i na zasadzie absolutnego konsensusu przyjęliśmy listy wyborcze Lewicy. 928 osób na listach, parytet 50/50, jeżeli chodzi kobiety i mężczyzn. Idziemy do wyborów, aby wygrać, aby wygrać Polskę. Żeby razem z naszymi partnerami na opozycji: Trzecią Drogą i Koalicją Obywatelską wywalczyć dobro dla naszego kraju.  Jesteśmy przygotowani do tej walki, pod względem programowym, pod względem finansowym oraz organizacyjnym. Mamy apetyt na wygraną. Wiemy, że wygramy - mówił podczas konferencji prasowej Włodzimierz Czarzasty, współprzewodniczący Nowej Lewicy. 

 

Sama Anita Sowińska jest bardzo bojowo nastawiona do zbliżających się wyborów. 

Startuję z tego okręgu, ponieważ stąd pochodzę. Urodziłam się w Tomaszowie Mazowieckim i tam wychowałam. W tym mieście też pracuję i mam główne biuro poselskie. Ja jestem dobrej myśli. Ten mandat trzeba wywalczyć i liczę, że tak się stanie. Jak rozmawiam z ludźmi, to słyszę, że mają dosyć PiS-u, dlatego wierzę, że opozycja osiągnie dobry wynik - mówi Anita Sowińska, która nie chce jeszcze zdradzać szczegółów dotyczących kształtu całej listy. - Mogę zdradzić, że na ostatnim miejscu na liście będzie były poseł z Piotrkowa Artur Ostrowski. Resztę szczegółów dotyczących listy wyborczej podamy podczas konferencji prasowej, którą zaplanowaliśmy w najbliższą sobotę - dodaje posłanka Sowińska. 

POLECAMY


Zainteresował temat?

7

20


Komentarze (47)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

ja ~ja (Gość)24.08.2023 23:41

Anita Sowińska to totalna klapa. Beznadziejna w każdym calu. Brak znajomości w sprawach gospodarczych, finansowych, itp. Szkoda pieniędzy podatników na tą osobę, która miałaby być ponownie posłem RP.

20


ryszard ~ryszard (Gość)21.08.2023 22:19

Referendum to symbol demokracji bezpośredniej. Przyszłość w naszych rękach. 15 października to WIELKIE święto demokracji.

145


reset ~reset (Gość)21.08.2023 13:20

Lewica mówi, że jest opozycją demokratyczną a jednocześnie jest przeciwna REFERENDUM w Polsce w dniu 15 października 2023 roku. To jest szczyt hipokryzji. NIE pozwólmy aby komuna wróciła do rządzenia w Polsce!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Za współpracę ze Związkiem Socjalistycznych Republik Radzieckich, za niszczenie Polaków, za grudzień 1970 roku, za stan wojenny ogłoszony w 1981 roku, za morderstwa księży (w tym Księdza Jerzego Popiełuszkę) za upodlenia ludzi, itp.

2022


*** ~*** (Gość)21.08.2023 19:32

Kazdy bedzie lepszy od pisu

1218


JarosławSingiel ~JarosławSingiel (Gość)21.08.2023 17:57

Lewica to ta partia która w Brukseli krzyczała za ukaraniem własnego kraju ?nie dziękuję !

2210


nie wierzę politykom ~nie wierzę politykom (Gość)22.08.2023 07:30

Poza akcją Hiacynt - to faktycznie bez zmian - teraz tolerują l g b t q r - a za PZPR inwigilowali . jaki ten świat przewrotny dla świecznika wszystko się robi.

83


wolny człowiek ~wolny człowiek (Gość)21.08.2023 23:17

Jeżeli na lewicę to tylko na Artura Ostrowskiego Ta Pani nic nie zrobiła dla Piotrkowa nawet nie było żadnego spotkania . Kiedy rządziło PO i był temat obwodnicy Piotrkowa czyli trasy S12, Pan Grabarczyk i Pani Radziszewska głosowali przeciwko tej inwestycji tłumacząc się później dyscypliną partyjną , jedynie Artur Ostrowski był za budową dlatego On powinien być Posłem tego okręgu. Pan Czarzasty niech sobie weźmie Panią do Sosnowca...

103


emeryt ~emeryt (Gość)21.08.2023 21:51

Nigdy nie zagłosuję na tę kandydatkę. Nic nie zrobiła dla regionu który reprezentuje. Zadbała tylko o swoje uposażenie z naszych podatków. Stanowcze NIE.

192


dekkers ~dekkers (Gość)21.08.2023 23:16

Niestety w tych wyborach nie zagłosuję na listę SLD. Zrobię tak, jak powiedział Pan Miller - tylko głos na KO pozwoli wygrać z pisem...

311


Pytanie: ~Pytanie: (Gość)21.08.2023 13:49

Jaka jest różnica między między nimi a PIS? Bo ja znaczących nie widzę.

718


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat