Na powiatowej mapie drogowej należy odnotować kolejne odcinki, które zostały wyremontowane lub zmodernizowane. Wspólnie z samorządami gminnymi, powiat piotrkowski odnowił w I półroczu tego roku blisko 30 km dróg
"Zobaczyć Neapol i umrzeć..." to cytat J.W.Goethego. Czy to miasto jest aż tak piękne, będą mogli przekonać się o tym uczniowie z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Szydłowie.
We wtorek, 22 sierpnia rozpoczynają się matury poprawkowe. W Piotrkowie i powiecie piotrkowskim do egzaminu przystąpi niemal 280 uczniów. Zdecydowana większość poprawiać będzie matematykę.
Bramkarz Piotrkowianina Marcin Schodowski został powołany na konsultację szkoleniową, która odbędzie się w dniach od 3 do 6 września w Płocku.
Gwałtowne burze i wichury, które niedawno wystąpiły w naszym regionie spowodowały wiele strat w powiecie piotrkowskim. Okazuje się, że ucierpiały także zwierzęta, a zwłaszcza bociany, które trafiły do lecznicy weterynaryjnej.
Piotrkowski zespół pewnie pokonał Gwardię Opole i Górnika Zabrze podczas turnieju rozgrywanego w piątek i sobotę w hali Relax.
Mocne słowa padły podczas piątkowej sesji Rady Powiatu Piotrkowskiego. W trakcie dyskusji o sytuacji ekonomiczno – finansowej Powiatowego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Piotrkowie (czyli szpitala przy Roosevelta) dyrektor placówki zwróciła uwagę na brak współpracy personelu medycznego. Eliza Bartkowska poinformowała też o zawieszeniu od 1.09 działalności Oddziału Kardiologiczno – Internistycznego.
- (...) Podczas wizyty w naszym mieście w roku 2014 stwierdził Pan, że przy tworzeniu obecnego podziału województw popełniono błędy, a Częstochowa została pozbawiona swojej pozycji i powinna ją odzyskać – czytamy w liście prezydenta Częstochowy, Krzysztofa Matyjaszczyka do prezesa Prawa i Sprawiedliwości, Jarosława Kaczyńskiego. Matyjaszczyk w piśmie domaga się rozpoczęcia prac nad zmianami i utworzeniem siedemnastego województwa – rzecz jasna częstochowskiego.
Po nawałnicach, które w ubiegłym tygodniu spowodowały spustoszenie między innymi na Pomorzu czy w Wielkopolsce, pojawiło się sporo pytań i wątpliwości dotyczących metod ostrzegania mieszkańców przed zagrożeniami. Są także zarzuty: na przykład, że Regionalny System Ostrzegania nie wykorzystuje SMS-ów jako platformy komunikacji lub że emitowane ostrzeżenia dla województw są mało precyzyjne (skrajne punkty na wschodzie i zachodzie naszego województwa dzieli 180 kilometrów).
- Burze były, są i będą. Siła zjawisk atmosferycznych w ciągu ostatnich 10 lat wzrosła, a postęp technologiczny, na przykład w kwestii konstrukcji budynków, nieco uśpił naszą czujność. Musimy przyzwyczaić się do burz i nauczyć z nimi żyć, ale nie możemy lekceważyć ostrzeżeń pogodowych - mówił w programie "O tym się mówi" starszy kapitan Wojciech Pawlikowski, rzecznik prasowy piotrkowskiej straży pożarnej.