Nowo otwarty salon optyczny Progress stanowi doskonałą okazję dla mieszkańców, aby zadbać o zdrowie swojego wzroku.
Szkła kontaktowe dwutygodniowe i miesięczne więcej łączy niż dzieli. To, które z nich okażą się dla Ciebie lepsze, może zależeć od Twoich indywidualnych preferencji lub celu ich przeznaczenia. Poznaj czynniki, które warto rozważyć przy wyborze szkieł. Dowiedz się, jakie są zalety i wady jednych i drugich soczewek. Sprawdź, dlaczego wybór szkieł kontaktowych ze względu na ich okres użyteczności jest przede wszystkim kwestią ceny.
Nowe wnętrze, ekskluzywny towar, profesjonalny personel i wiele ciekawych ofert specjalnych - to wszystko czeka na klientów salonu optycznego Zeiss, który od lat znajduje się w Centrum Handlowym ECHO w Piotrkowie Trybunalskim i kilka tygodni temu przeszedł gruntowny remont. Właściciele zadbali o to, aby po modernizacji obsługa, jak i produkty były najwyższej jakości.
Soczewki kontaktowe stanowią chętnie wybieraną alternatywę dla okularów. Aby jednak zapewniały odpowiednią widoczność, a na ich powierzchni nie dochodziło do rozwoju szkodliwych dla oka drobnoustrojów chorobotwórczych, należy o nie odpowiednio dbać. Jak pielęgnować soczewki kontaktowe?
Soczewki kolorowe, czyli tzw. zerówki, nie posiadają mocy korekcyjnych i nosi się je jedynie w celach kosmetycznych, aby całkowicie zmienić kolor oczu lub tylko wzmocnić ich naturalną barwę. Tradycyjne szkła kontaktowe korekcyjne przeznaczone są do wyrównywania różnych wad wzroku, zarówno nabytych, jak i wrodzonych. Aby były skuteczne i bezpieczne w działaniu, muszą być dobierane u okulisty.
Soczewki kontaktowe stanowią niemal niewidoczną gołym okiem pomoc dla osób, które cierpią na większe lub mniejsze wady wzroku. Dzięki nim wyraźne widzenie nie stanowi żadnego problemu. Nie musimy też korzystać z nie zawsze wygodnych okularów, które nie za dobrze nadają się na przykład podczas uprawiania sportu. Dziś zajmiemy się tym, w jaki sposób dobierać soczewki kontaktowe.
Jesień trwa w najlepsze, ale zima zbliża się coraz większymi krokami. Nietrudno o przekonanie, że to szczególnie nieprzyjemny czas dla kierowców. I nie chodzi tylko o niesprzyjające warunki atmosferyczne i drogowe, takie jak oblodzona jezdnia, zaspy, koleiny czy wreszcie opady. Dni są coraz krótsze, a noce coraz dłuższe - a prowadzenie w takich warunkach to już nie kwestia komfortu, a po prostu bezpieczeństwa.