Artykuły do tagu: schronisko

Zaczął się najtrudniejszy okres dla piotrkowskiego schroniska dla bezdomnych zwierząt. Co roku w trakcie wakacji i tuż przed ich rozpoczęciem trafia do niego najwięcej czworonogów. Poza tym okresem tygodniowo w schronisku przybywa zaledwie po kilku nowych mieszkańców. W tej chwili zdarza się, że dziennie trzeba przyjąć nawet siedem porzuconych zwierząt.
Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Polsce Oddział "Zwierzak" w Piotrkowie ogłasza konkurs fotograficzny "Pies i kot przyjaciel aparatu". Konkurs rozpocznie się 22 czerwca i potrwa do 27 sierpnia 2009 roku.
Projekt przytuliska dla bezpańskich zwierząt w Piotrkowie jest już gotowy, jak szacują władze miasta obiekt ma kosztować 2 miliony złotych. W miejskiej kasie zaplanowano w tym roku na to zadanie 964 tysiące. Czy więc inwestycja zostanie zrealizowana w założonym terminie?
Adopcja zwierząt za pośrednictwem biblioteki? Jest to możliwe dzięki serwisowi internetowemu Biblioteki Pedagogicznej w Piotrkowie, który stał się patronem medialnym adopcji kotów.
Tam na razie jest schronisko, ale...już wkrótce mogą być np. magazyny. Działki przy ulicy Glinianej, gdzie obecnie znajduje się przytulisko dla bezpańskich zwierząt prawdopodobnie jeszcze w tym roku pójdą pod młotek.
Skutki mrozów dotknęły także zwierzęta. W schronisku brakuje bieżącej wody. Zamarznięte i popękane rury utrudniają pracę pracownikom piotrkowskiego schroniska.
Wiadomo już kto będzie się w przyszłym roku opiekował bezdomnymi zwierzętami w piotrkowskim schronisku. Po raz szósty z rzędu wybrano Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami-oddział w Piotrkowie, które jako jedyne przystąpiło do przetargu.
Nie rozstrzygnął się w piątek przetarg na prowadzenie w przyszłym roku schroniska dla bezdomnych zwierząt
Choć od kilku tygodni piotrkowskie schronisko ponownie przyjmuje bezdomne zwierzęta, to jak się okazuje miasto nie rozwiązało umowy z łódzkim hotelem dla zwierząt, gdzie miały trafiać czworonogi po zamknięciu piotrkowskiej placówki.
W mieście rośnie problem bezdomności. O ile w ubiegłym roku na przełomie listopada i grudnia w noclegowni dla bezdomnych w Piotrkowie zajęta była zaledwie połowa miejsc, to teraz trzeba już dostawiać łóżka.
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat