Advertisement

Artykuły do tagu: protest

Szybciej niż się spodziewano powróci pod obrady sprawa powołania nowej spółki wodno-kanalizacyjnej w Piotrkowie. Jak nieoficjalnie dowiedziała się Strefa FM na wtorek, 7 października zwołano nadzwyczajną sesję Rady Miasta.
Transparenty, burzliwa dyskusja i zdjęte uchwały
Wbrew prośbom Prezydenta Miasta po długiej burzliwej dyskusji radni w drugim głosowaniu (wniosek RiG) zdjęli z porządku obrad punkty dotyczące nowej miejskiej spółki wodno-kanalizacyjnej. Pierwsza próba (wniosek PO i LiD) wyrzucenia spod obrad tych punktów na samym początku sesji skończyła się fiaskiem.
MZGK : ''Krwawy'' konflikt  z władzami miasta ?
W budynku Miejskiego Zakładu Gospodarki Komunalnej pojawił się baner ilustrujący według związkowców zamiary władz miasta.
Piotrków: Gdzie prezydent ma spółkę...?
Na budynku Miejskiego Zakładu Gospodarki Komunalnej pojawią się dzisiaj banery, których treść i wygląd na razie utrzymywane są w tajemnicy, ale które mają pokazywać sugestywnie, "gdzie władze miasta mają spółkę". Z jednym z takich banerów przedstawiciele załogi wybiorą się na piątkową sesję rady miasta.
MZGK : Pracę straci 320 osób ?
Miejski Zakład Gospodarki Komunalnej oflagował się na znak protestu przeciw kolejnym posunięciom władz miasta. Zdaniem załogi prowadzą one do pozbawienia spółki tych form działalności, z których się ona utrzymuje. Jeśli tak się stanie, istnienie spółki straci sens, a 320 osób zostanie bez pracy. Załoga zakładu opowiedziała się za podjęciem akcji protestacyjnej. Referendum w tej sprawie przeprowadziły związki zawodowe.
W Miejskim Zakładzie Gospodarki Komunalnej gorąca atmosfera i to nie ze względu na zbliżający się sezon grzewczy. W spółce ostatni dzień referendum zorganizowanego przez związki zawodowe w sprawie podjęcia akcji protestacyjnej. Związkowcy - jak mówią - obawiają się zwolnień grupowych.
Mieszkańcy ul. Bawełnianej i kilku przyległych, prowadzących do ul. Sulejowskiej, w akcie desperacji wyszli wczoraj na drogę, chcąc nie dopuścić do przejazdu ciężarówek. Chcieli w ten sposób zaprotestować przeciw firmie, która od kilku lat wozi przed ich domami kruszywo drogowe ciężkimi autami.
Wytapiają tłuszcz, zatruwają powietrze
Niewyobrażalny smród rozchodzący się po całej okolicy – to uciążliwość, z którą muszą borykać się nie tylko mieszkańcy osiedla Wronia. Z takimi samymi problemami męczą się mieszkańcy ul. Twardosławickiej w Piotrkowie. Pobliska firma zajmująca się wytopem tłuszczów wieprzowych zatruwa powietrze w najbliższej okolicy. – Wieczorami i w nocy nie można nawet otworzyć okna, taki jest smród. A trudno spać przy zamkniętych oknach latem. Nie da się mieszkać w takich warunkach. Sytuacja ta trwa od ok. roku. Nikt nie wie, co to jest za firma. Nie ma tam żadnej tablicy ani szyldu – protestują mieszkańcy.
Karetki zwolnią, jadąc do pacjenta?
Od 1 lipca oczekiwanie na karetkę pogotowia może przedłużyć się do kilku godzin. Ratownicy medyczni, skupieni w Krajowym Związku Zawodowym Pracowników Ratownictwa Medycznego z siedzibą w Piotrkowie, zapowiadają przystąpienie do strajku włoskiego.
Ratownicy medyczni rozpoczęli protest
Oflagowane i oplakatowane karetki. Ratownicy medyczni rozpoczęli akcję protestacyjną polegającą na prowadzeniu kampanii informacyjnej dotyczącej swoich postulatów.
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat