Oficjalne otwarcie punktu Piotrkowskiego Centrum Profilaktyczno-Terapeutycznego „Pomarańczowa Linia” przy ul. Konarskiego 2 odbyło się w środę 11 grudnia w naszym mieście.
Od kilkudziesięciu lat 1 grudnia w wielu krajach obchodzony jest Światowy Dzień AIDS. Zakażenie wirusem HIV i zachorowanie na AIDS również w Polsce nadal jest bardzo aktualnym problemem. Według danych Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego, w roku 2018 wykryto w Polsce 1275 zakażeń HIV.
Gdybyśmy badali się częściej, prawdopodobnie moglibyśmy uniknąć wielu poważnych dolegliwości. Na pewno tak właśnie jest w przypadku raka. Im wcześniej zdiagnozowany, tym większa szansa na wyleczenie. Stan zdrowia nie zależy tylko i wyłącznie od stylu życia, ale także od świadomości i profilaktyki. Pamiętajmy, badania mogą uratować nam życie!
Powiatowe Centrum Matki i Dziecka organizuje dla mieszkanek Piotrkowa i powiatu piotrkowskiego bezpłatne badanie USG piersi. Dzień różowej wstążki odbędzie się 30 października w godzinach 11.00 - 13.00.
Do końca października mieszkanki naszego regionu mogą skorzystać z bezpłatnych badań mammograficznych. Przedstawiciele Narodowego Funduszu Zdrowia zapraszają panie w wieku 50 - 69 lat na bezpłatną mammografię w ramach „programu profilaktyki raka piersi"!
Październik to miesiąc walki z nowotworami. Z tej okazji w Piotrkowie 22 października o godzinie 9.00 rozpocznie się Dzień Onkologiczny. Mieszkańcy będą mogli skorzystać z bezpłatnych badań, ale także pomóc tym, którzy rozpoczęli swoją walkę z rakiem.
Zespół Absurdalni, działający przy Miejskim Ośrodku Kultury w Piotrkowie Trybunalskim, otrzymał wyróżnienie na Międzynarodowym Festiwalu Teatrów Młodzieżowych "Kalejdoskop", który odbył się w Europejskim Ośrodku Praktyk Teatralnych w Gardzienicach.
Panie z Piotrkowskiego Stowarzyszenia Amazonek "Kamilki" opowiadały o profilaktyce związanej z rakiem piersi. Spotkanie zorganizowano we wtorek w Powiatowym Centrum Matki i Dziecka w Piotrkowie
Szykują się zmiany w funkcjonowaniu Urzędów Pracy. Prawdopodobnie od 15 czerwca nie będzie już profilowania osób bezrobotnych. Co to oznacza? Pracownicy PUP będą mieli dużo większą swobodę, kierując bezrobotnego do pracy, nie będzie już osób, które rejestrują się w urzędzie tylko po to, by otrzymać ubezpieczenie zdrowotne. Jeżeli ktoś odmówi skierowania do pracy, straci status bezrobotnego.
Przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi zachęcają do korzystania z programów profilaktyki zdrowotnej. Na ten cel zarezerwowano ponad 13 mln zł ze środków unijnych.