Choć duże obniżki cen na rynku mieszkań, domów, lokali i gruntów zaobserwować można głównie w dużych miastach, to od kilku miesięcy podobna tendencja utrzymuje się także w Piotrkowie i okolicach.
Piotrkowskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego pozbywa się działki, na której miał stanąć wielopiętrowy blok. Nieruchomość przy ul. Belzackiej za Polo Marketem zostanie wystawiona w przetargu, a pieniądze ze sprzedaży mają zostać przeznaczone na remont kamienicy na Starym Mieście.
Niewykluczone, że w pobliżu siedziby Naczelnej Organizacji Technicznej przy Al. Armii Krajowej w Piotrkowie powstanie wkrótce obiekt handlowo-usługowy lub mieszkaniowy.
Obiekty przy ulicy Batorego w Piotrkowie miał już każdy: Skarb Państwa, miasto Piotrków, Akademia Świętokrzyska, spółka Inwemer. Jak dotąd nikomu nie udało się obiektów po GKS Piotrcovii zagospodarować tak, aby służyły mieszkańcom miasta. Nieruchomość po raz trzeci znalazła się w rękach miasta. Co będzie dalej?
- Konserwator zabytków zezwolił na rozbiórkę kamienic przy ul. Starowarszawskiej 10, 12 i 16. Oznacza to, że niebawem niezamieszkałe budynki przestaną szpecić tę część Starego Miasta, a działki szybciej znajdą potencjalnego nabywcę - informuje Urząd Miasta w Piotrkowie. Czy to początek zmian na wymarłej ulicy?
Dużo emocji wzbudziła podczas sierpniowej sesji Rady Miasta sprawa związana ze zmianami własnościowymi budynku na rogu ulic Stronczyńskiego i Wojska Polskiego w Piotrkowie.
Piotrkowski magistrat poszukuje nowych form aktywizacji Starówki. Jedną z nich ma być stworzenie bazy lokali usługowo-handlowych, które będzie można wynająć.
Bełchatów jest trzecim miastem w województwie Łódzkim, które wdrożyło tzw. "geoportal".
Pawilony zniknęły, wizerunek nie uległ poprawie. Psucie estetyki miasta to jeden z głównych powodów likwidacji drewnianych budek w różnych częściach Piotrkowa.
Nie udało się sprzedać za 730 tysięcy złotych, więc obniżono cenę wywoławczą do 584 tys. Po tych zmianach pierwsza nieruchomość na „Podzamczu” znalazła inwestora.