Bezpłatne konsultacje ginekologiczne w ramach akcji „Profesorskie wtorki" przygotował Powiatowy Zespół Opieki Zdrowotnej w Piotrkowie.
Wszystko wskazuje na to, że Narodowy Fundusz Zdrowia odbierze mniej pieniędzy Powiatowemu Zespołowi Opieki Zdrowotnej w Piotrkowie w ramach ryczałtu za wykonania w 2017 roku.
Zaledwie 2 mln 34 tys. zł, czyli o ponad 3 mln zł mniej niż przewidywano, ma wynieść ryczałt z NFZ dla Powiatowego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Piotrkowie. Został on wyliczony na podstawie aktywności szpitala w drugiej połowie 2017 roku.
Ferie w Łódzkiem zaczynają się już w najbliższą sobotę. Jeśli zamierzacie wyjechać na narty za granicę, pamiętajcie o zabraniu ze sobą karty EKUZ i o wykupieniu prywatnego ubezpieczenia – rachunki za zwiezienie toboganem ze stoku to koszt około 150 euro! Kartę EKUZ warto wyrobić jak najszybciej, tym bardziej, że kolejki w salach obsługi NFZ z dnia na dzień będą dłuższe. Tylko jednego dnia wydano w Łódzkiem aż 630 kart EKUZ.
Miliard złotych trafi jeszcze w grudniu na konta szpitali i placówek medycznych w Polsce, w tym do 27 z województwa łódzkiego. - Sfinansowanie nadwykonań z budżetu państwa jest wydarzeniem bez precedensu i jest możliwe dzięki dobrej sytuacji finansowej i współpracy ministra zdrowia, ministra rozwoju i finansów oraz Narodowego Funduszu Zdrowia – informuje nas przedstawiciel łódzkiego NFZ.
Czy powiat przekaże miastu szpital przy ulicy Roosevelta i poradniami z nim powiązanymi? Z taką inicjatywą wyszedł starosta piotrkowski, który skierował w tej sprawie pismo do władz miasta. Stanisław Cubała proponuje także powołanie zespołu roboczego, którego zadaniem będzie przygotowanie szczegółowych rozwiązań w zakresie opieki zdrowotnej. Tę kwestię poruszono podczas czwartkowej sesji Rady Powiatu Piotrkowskiego.
W związku z wejściem w życie od 1 października systemu podstawowego szpitalnego zabezpieczenia, czyli sieci szpitali, zmieni się sposób organizacji nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej w Łódzkiem.
Niedawno informowaliśmy, że Powiatowy Zespół Opieki Zdrowotnej w Piotrkowie otrzymał 46% dotychczasowego kontraktu na zabiegi rehabilitacyjne. Zdaniem starostwa spowoduje to, że o ponad 50% mniej osób skorzysta z dobrodziejstw zabiegów rehabilitacyjnych i może wpłynąć na wydłużenie się kolejek. Poniżej prezentujemy w całości stanowisko Łódzkiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia:
Niewykluczone, że na terenie gmin Aleksandrów, Moszczenica, Sulejów i Ręczno jednak będą działać przychodnie, w których mieszkańcy uzyskają bezpłatną pomoc stomatologiczną. Dyrektor łódzkiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia postanowił ogłosić dodatkowe konkursy dla tych jednostek, których nie wybrano w pierwotnym postępowaniu.
Prawie 400 tysięcy złotych więcej (377 433,58 zł) niż w I półroczu tego roku Łódzki Oddział Wojewódzki NFZ przeznaczy na leczenie mieszkańców powiatów bełchatowskiego, tomaszowskiego, piotrkowskiego, radomszczańskiego i opoczyńskiego.