Zarząd Województwa Łódzkiego daje duże możliwości dla organizacji pozarządowych. Do nich skierowane są dwa programy ogłoszone w ostatnich dniach. Pierwszy ma na celu wypracowanie zdrowych nawyków i zachęcenie do ruchu najmłodszych oraz ich rodziców. Drugi, to znane już w regionie, mikrogranty.
Zawieszenie zajęć stacjonarnych w szkołach i przedszkolach zostało przedłużone do 18 kwietnia, uczniowie i wychowankowie nadal będą mieli zajęcia w formie zdalnej - weszło w życie rozporządzenie przedłużające ograniczenie funkcjonowania placówek oświatowych.
Minionej doby w województwie łódzkim potwierdzono 1676 przypadków zakażenia koronawirusem. Zmarło 16 osób, jedna z nich nie posiadała chorób współistniejących. Mamy natomiast 1488 ozdrowieńców.
Kilka miesięcy temu w Puławach Piotrkowianin był bliski sprawienia ogromnej niespodzianki, przegrywając z Azotami tylko jedną bramką. W rewanżu drużyna Roberta Lisa nawet przez chwilę nie pozwoliła pomyśleć piotrkowskim szczypiornistom o nawiązaniu wyrównanej walki. Przez cały mecz przyjezdni mieli kontrolę nad jego przebiegiem, wygrywając różnicą aż 12 trafień - 40:28.
By opisać budynki Wielkiej i Małej Synagogi należy cofnąć się do czasów, gdy w Piotrkowie powstała gmina żydowska, powołana w 1679 roku na mocy przywileju króla Jana III Sobieskiego. To jej staraniami 10 lat później we wschodniej części miasta, zwanej wtedy Wielką Wsią, stanęła bóżnica i sąsiadujący z nią kirkut, czyli cmentarz żydowski. Choć trzeba pamiętać, że Żydzi osiedlili się w Piotrkowie o wiele wcześniej, tworząc swoje małe miasteczko, co jest zresztą tematem na osobny artykuł. A my wróćmy do Synagogi...
Adam Wdówka ma 20 lat i pochodzi z Opoczna. To wyjątkowy młody mężczyzna, posiadający wiele życiowych pasji, wśród których prym wiodą sport oraz muzyka. Uwielbia też realizować swoje marzenia. Niedawno udało mu się spełnić kolejne – wraz z grupą przyjaciół, na oczach kamer, udał się w podróż po Europie. Jej hasłem przewodnim był tytuł programu „Down the road”. Adam oraz jego nowi znajomi, mają bowiem zespół Downa. Przez kilka tygodni opiekował się nimi m.in. Przemek Kossakowski.
Trwają szczepienia służb mundurowych, przeciw COVID-19. Obok wojska czy policji, szczepionki przyjmują też przedstawiciele służby więziennej, w tym także Aresztu Śledczego w Piotrkowie Trybunalskim.
Według najnowszego raportu Ministerstwa Zdrowia, w Polsce jest 24 856 kolejnych chorych na COVID-19. Minionej doby w województwie łódzkim potwierdzono 1671 przypadków zakażenia koronawirusem. Zmarło 61 osób, 6 z nich nie posiadało chorób współistniejących. Mamy natomiast 2337 ozdrowieńców.
Zachwycamy się świetnie dopracowanymi fabułami zagranicznych autorów, jak Steven King, Harlan Coben czy Jo Nesbo, a tymczasem mamy wśród rodzimych autorów równie mistrzowskich powieściopisarzy. „Amok” zaskakuje jeszcze bardziej niż dwie poprzednie książki w trylogii Izabeli Janiszewskiej, a finałowy tom przedstawiający losy uczniów L.O. im. Freuda wywołuje ciarki podczas czytania. W obu przypadkach aż szkoda, że to już koniec, bo czytelnik pozostaje z niedosytem. Dlatego trzecia propozycja to „coś lekkiego”, nie tylko dla młodzieży.
Już w pierwszy dzień obowiązywania nowego rządowego rozporządzenia, przedłużającego obostrzenia w zakresie uprawiania sportu, piotrkowska policja wkroczyła do jednej z piotrkowskich siłowni. Po wejściu do obiektu funkcjonariusze wylegitymowali przebywające tam osoby i wezwali je do opuszczenia fitness klubu.