Do 31 sierpnia można składać wnioski o dofinansowanie budowy przyłącza do kanalizacji sanitarnej. Program dopłat zakłada, że mieszkańcy poniosą do 50% kosztów.
Piotrkowski park Belzacki wzorem parku im. ks. J Poniatowskiego będzie rewitalizowany. Taką informację przekazał na antenie Strefy FM Jarosław Bąkowicz, kierownik Biura Prasowego Urzędu Miasta.
W poniedziałek, 17 sierpnia piotrkowski magistrat będzie otwarty dla mieszkańców zgodnie z godzinami pracy, tj. do 15.30, a Biuro Obsługi Mieszkańców do 17.00.
W pobliżu skweru handlowego Piotr i Paweł w Piotrkowie stoi już siłownia zewnętrzna. To efekt ubiegłorocznych projektów zgłoszonych do budżetu obywatelskiego. Mimo że część z nich przepadła w głosowaniu, niektóre zostaną wykonane z budżetu miasta.
fot. Mariusz Jaroń
Niepotrzebne wersalki, kanapy, inne meble, pralki, lodówki, stare drzwi czy okna to tzw. śmieci wielkogabarytowe. Piotrkowski magistrat apeluje do mieszkańców miasta, szczególnie mieszkających w zabudowie wielorodzinnej (bloki, wspólnoty mieszkaniowe), aby zadbali o najbliższe otoczenie i wyrzucali "wielkogabaryty" w okresie ich odbioru lub, jeżeli termin jest odległy, odwozili je do popularnych PSZOK-ów.
Włodarze Piotrkowa planują budowę mini osiedla. Miałoby ono powstać we wschodniej części miasta przy ul. Broniewskiego. Działkę pod budowę nieruchomości magistrat przekazał TBS-owi.
Imieniny Piotrków 2015 pod lupą śledczych. Policjanci sprawdzają czy procedura wyłonienia firmy organizującej dni miasta nie była ustawiona.
Okazuje się, że przygotowanie prostej uchwały nie jest takie proste. W poniedziałek radni zebrali się na nadzwyczajnej sesji, aby przegłosować uchwałę pod intrygującą nazwą "w sprawie zasad udzielania dotacji celowej na dofinansowanie kosztów inwestycji z zakresu ochrony środowiska i gospodarki wodnej w zakresie budowy przyłączy kanalizacyjnych”. I co? Dziś uchwała będzie procedowana ponownie.
Radni Piotrkowa spotkali się w poniedziałek w trybie nadzwyczajnym. Co było aż tak pilne?
Na wernisaż wystawy jego prac do Galerii przy Sieradzkiej przyszło w 2010 roku kilkaset osób. Był to wielki sukces artysty, ale też sukces człowieka. Wtedy powiedział nam, że smak jego życiu nadają dwie skrajne dziedziny – sztuka i polityka, a każda z nich uruchamia w nim inne pokłady wrażliwości i potencjału. Dziś nadal zmaga się z jedną i drugą. Jest wiceprzewodniczącym Rady Miasta i przygotowuje się do kolejnej wystawy swoich prac. Jest coś jeszcze – we wrześniu dostanie Złotą Wieżę Trybunalską.