Według Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) 48 tysięcy Polaków przedwcześnie zmarło z powodu zanieczyszczeń powietrza. Kolejne samorządy, w tym Piotrków Trybunalski, podejmują konkretne i nakierowane na zniwelowanie problemu smogu działania.
Prezydent Piotrkowa właśnie ogłosił konkurs na opracowanie koncepcji przebudowy i modernizacji hali Relax. Budowa ma wystartować w 2019 roku, a koszty tej inwestycji nie przekroczą 18 mln zł.
Od października bieżącego roku Miasto Piotrków Trybunalski realizuje program „Edukacja ekologiczna dla poprawy jakości powietrza w Piotrkowie Trybunalskim”. Projekt ten jest dofinansowany jest ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.
W środę dyrekcja Powiatowego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Piotrkowie opublikowała oświadczenie w sprawie budynku przy Dmowskiego 47, gdzie mieściła się przychodnia nr 5. W tekście znalazło się sformułowanie o „kłamliwych doniesieniach” ze strony piotrkowskiego magistratu. W czwartek otrzymaliśmy odpowiedź Urzędu Miasta.
Kłamliwymi doniesieniami dyrekcja Powiatowego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Piotrkowie nazwała niedawne wypowiedzi przedstawicieli magistratu w sprawie przychodni przy Dmowskiego 47. Na stronie PZOZ w środę 22 listopada pojawiło się oświadczenie dyrektor placówki. Urząd Miasta w Piotrkowie na razie nie zareagował.
Gala zorganizowana z okazji 25-lecia nawiązania współpracy pomiędzy miastami Piotrków Trybunalski i Esslingen am Neckar odbyła się w czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej. Na uroczystości pojawili się przedstawiciele zarówno niemieckiej delegacji, jak i Urzędu Miasta – z nadburmistrzem Jürgenem Ziegerem i prezydentem Krzysztofem Chojniakiem na czele.
Zadebiutował w 1967 roku w tygodniu harcerskim „Na przełaj”. Andrzej Grabowski – pisarz, poeta, kawaler Orderu Uśmiechu w młodości związany z Piotrkowem obchodzi w tym roku 50-lecie debiutu.
Referat Komunikacji Urzędu Miasta w Piotrkowie oraz Wydział Komunikacji Starostwa Powiatowego w Piotrkowie jutro będzie czynny krócej niż zwykle.
Opuszczony budynek nie pozwala na prowadzenie prac na ul. Próchnika w Piotrkowie. Wykonawca odmówił przejęcia placu budowy z uwagi na brak możliwości prowadzenia wykopów, ponieważ wiąże się to z naruszeniem konstrukcji budynku. Tak wynika z ekspertyzy przedstawionej przez wykonawcę inwestycji.
Ponoć na alkohol my – piotrkowianie wydajemy bagatela 70 mln zł rocznie. To dwa razy więcej niż krytykowana budowa mediateki. Pijemy coraz więcej, nic więc dziwnego, że jak bumerang powraca pytanie, czy Piotrków Trybunalski potrzebuje izby wytrzeźwień.