Zakończyło się głosowanie na projekty do budżetu obywatelskiego na 2016 rok. W tegorocznym głosowaniu oddano łącznie 2113 głosów. Dla porównania, w poprzedniej edycji do magistratu wpłynęło ich 2326.
Kilka miesięcy temu na stan terenu za piotrkowską synagogą skarżyła się jedna z mieszkanek miasta. Murek okalający teren żydowskiego cmentarza był zrujnowany.
Starając się o unijne dofinansowanie modernizacji oczyszczalni ścieków, Piotrków zobowiązał się do osiągnięcia tzw. efektu ekologicznego – podłączenia się do miejskiej sieci kanalizacyjnej minimum 1500 osób.
Dobra wiadomość dla wszystkich psów (i innych zwierząt domowych). Wejdą one do parku przy ul. Żeromskiego, ale tylko na smyczy, a te agresywne dodatkowo w kagańcu. Tak zdecydowali radni.
fot. as
W Urzędzie Miasta Piotrkowie rozpocznie się w środę rano pierwsza powakacyjna sesja Rady Miasta.
Do 31 sierpnia można składać wnioski o dofinansowanie budowy przyłącza do kanalizacji sanitarnej. Program dopłat zakłada, że mieszkańcy poniosą do 50% kosztów.
Piotrkowski park Belzacki wzorem parku im. ks. J Poniatowskiego będzie rewitalizowany. Taką informację przekazał na antenie Strefy FM Jarosław Bąkowicz, kierownik Biura Prasowego Urzędu Miasta.
W poniedziałek, 17 sierpnia piotrkowski magistrat będzie otwarty dla mieszkańców zgodnie z godzinami pracy, tj. do 15.30, a Biuro Obsługi Mieszkańców do 17.00.
W pobliżu skweru handlowego Piotr i Paweł w Piotrkowie stoi już siłownia zewnętrzna. To efekt ubiegłorocznych projektów zgłoszonych do budżetu obywatelskiego. Mimo że część z nich przepadła w głosowaniu, niektóre zostaną wykonane z budżetu miasta.
fot. Mariusz Jaroń
Niepotrzebne wersalki, kanapy, inne meble, pralki, lodówki, stare drzwi czy okna to tzw. śmieci wielkogabarytowe. Piotrkowski magistrat apeluje do mieszkańców miasta, szczególnie mieszkających w zabudowie wielorodzinnej (bloki, wspólnoty mieszkaniowe), aby zadbali o najbliższe otoczenie i wyrzucali "wielkogabaryty" w okresie ich odbioru lub, jeżeli termin jest odległy, odwozili je do popularnych PSZOK-ów.