Artykuły do tagu: ZUS

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej w Łodzi wspólnie z funkcjonariuszami z Tomaszowa Mazowieckiego zatrzymali czterech mężczyzn związanych z oszustwami tzw. metodą na wnuczka, kuzyna czy krewnego. Ich łupem łącznie mogło paść ponad 100.000 złotych.
42-letnia mieszkanka powiatu piotrkowskiego przy kolejnej nieudanej próbie zdania egzaminu praktycznego na prawo jazdy postanowiła tę sprawę "załatwić" inaczej. Przy próbie wręczenia łapówki w wysokości 500 zł spotkał ją jednak srogi zawód. Egzamintator natychmiast powiadomił o tym zdarzeniu policję.
Pirat-recydywista. Po raz trzeci, w krótkim odstępie czasu, piotrkowscy policjanci z Sekcji do Walki z Przestępczością Gospodarczą zatrzymali 29-letniego mężczyznę związanego z procederem piractwa telewizyjnego.
Piotrkowscy policjanci kilka razy w miesiącu zabezpieczają materiały pirackie. Ostatni taki przypadek miał miejsce kilka dni temu w Sulejowie. Zatrzymano tam osiemnastolatka, który na dysku swojego komputera miał zainstalowane nielegalne oprogramowanie, a domu 145 nielegalnie powielonych płyt.
Policjanci zatrzymali 18-letniego pirata. Już usłyszał zarzuty. Za nielegalne kopiowanie może posiedzieć do 5 lat.
Wyłudzili z banków około 160 tys. złotych. Działali metodą ”na słup”. W oszustwo zamieszanych było kilkanaście osób.
Piotrków: Kolejny pirat telewizyjny złapany
Kolejny pirat telewizyjny wpadł w ręce piotrkowskiej policji. Funkcjonariusze z Sekcji do Walki z Przestępczością Gospodarczą zatrzymali dziś 51-letniego piotrkowianina, mieszkańca osiedla Górna. W swoim mieszkaniu miał dekodery platform cyfrowych, które wykorzystywał w sposób nielegalny.
Nie słyszy? Bez szans na rentę
Maciej Skorupa z Rozprzy pod Piotrkowem ma 20 lat. Jest głuchoniemy, nie umie czytać ani pisać. Rodzice walczą, by mógł dostawać rentę socjalną. Zupełnie inne plany wobec niepełnosprawnego ma ZUS. Orzecznicy stwierdzili, że powinien się usamodzielnić i iść do pracy.
Pirat telewizyjny z Piotrkowa złapany
Policjanci z Sekcji do Walki z Przestępczością Gospodarczą ponownie zatrzymali 29-letniego mężczyznę związanego z procederem piractwa telewizyjnego.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat