Najbliższa niedziela to święto rolników z gminy Wolbórz - w samo południe na placu Jagiełły rozpoczną się dożynki gminno-parafialne.
2 września na placu Jagiełły w Wolborzu będzie można posłuchać „Wesela” Stanisława Wyspiańskiego. Oczywiście w ramach Narodowego Czytania. Początek o 11:00.
Trwają ostatnie prace porządkowe w szkołach na terenie gminy Wolbórz. Pierwszy dzwonek w klasach usłyszymy w tym roku – tak jak w całym kraju - w poniedziałek 4 września.
Stowarzyszenie Przyjaciół Wolborza otrzymało historyczny dokument Urzędu Cechu Rzeźników z 1918 roku nadany dla wolborzanina Konstantego Mazurkiewicza. Darczyńcą jest syn Konstantego, inż. Zbigniew Mazurkiewicz z Warszawy, również rodowity wolborzanin.
Przykład idzie z góry. Niedawno media informowały o tym jak podczas meczu II ligi Radomiak Radom – Rozwój Katowice piłkarze tej pierwszej drużyny sprezentowali gola rywalom po tym, gdy zdobyli bramkę chcąc oddać piłkę. Do podobnego zdarzenia doszło w sobotę w meczu piotrkowskiej klasy okręgowej Szczerbiec Wolbórz – Zapał Krzętów.
Dwa bisy i owacje na stojąco - tak zakończył się koncert Jacaras w wolborskiej Kolegiacie w ramach 18. wędrownego festiwalu Kolory Polski Filharmonii Łódzkiej.
Pasterski Róg, symbol współpracy i jedno z najważniejszych wyróżnień Ziemi Orawskiej otrzymał Andrzej Jaros burmistrz Wolborza od Antoniego Karlaka wójta partnerskiej Jabłonki. Wyróżnienie to jest podsumowaniem 10 lat współpracy między gminami.
Ponad 300 osób znajdzie pracę w nowym magazynie logistycznym, który powstanie na terenie gminy Wolbórz. Burmistrz Andrzej Jaros podkreśla, że od kilku miesięcy intensywnie poszukiwano inwestorów.
17.000 osób odwiedziło w ciągu 10 lat istnienia Pożarnicze Centrum Historyczno – Edukacyjne Ziemi Łódzkiej w Wolborzu. W niedzielę odbyły się jubileuszowe uroczystości.
10 lat ma już Pożarnicze Centrum Historyczno-Edukacyjne Ziemi Łódzkiej w Wolborzu. W niedzielę 9 lipca świętować będzie swój jubileusz.