Artykuły do tagu: WFOŚiGW

Łódzki Dom Kultury świętuje 5. finał Kolorowej Lokomotywy
W minioną sobotę, 14 października, w Łódzkim Domu Kultury odbył się finał 5. edycji projektu "Kolorowa Lokomotywa", skierowanego do dzieci i młodzieży województwa łódzkiego. Rozstrzygnięto 3 konkursy - fotograficzny, plastyczny oraz sztuki ludowej i rękodzielnictwa. Łącznie przyznano 9 nagród głównych i 100 wyróżnień.
Sąd przyznał rację Sejmikowi
Konfliktu o władzę w Wojewódzkim Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi część dalsza. WSA stwierdził bowiem, że Wojewoda Łódzki kwestionując zmiany w statucie WFOŚiGW i uchylając uchwałę Sejmiku złamał prawo. Tymczasem Rada Nadzorcza funduszu nie czekając na decyzję Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego odwołała stary zarząd i powołała nowy, jednoosobowy.
Zmiany w WFOŚiGW w Łodzi. Prezes rządzi jednoosobowo
Od 25 września Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi jest zarządzany jednoosobowo przez nowego prezesa: Wojciecha Miedzianowskiego. Został powołany na to stanowisko przez Radę Nadzorczą, w której większość ma PiS. Zmiany kwestionuje Zarząd Województwa Łódzkiego (PO-PSL).
Ostatnie warsztaty Kolorowej Lokomotywy ŁDK już za nami
Piąta edycja Kolorowej Lokomotywy Łódzkiego Domu Kultury powoli dobiega końca. Spotkaniem w Ogrodzie Botanicznym w Łodzi i warsztatami sztuki ludowej i rękodzieła w Bełchatowie zakończony został etap warsztatowy projektu, który realizowany był od 1 lipca 2017 roku.
Kolorowa Lokomotywa Łódzkiego Domu Kultury na półmetku!
5. edycja projektu "Kolorowa Lokomotywa" Łódzkiego Domu Kultury osiągnęła półmetek. 2 sierpnia grupa dzieci z Radomska w ramach projektu odwiedziła średniowieczny zamek królewski w Inowłodzu i poznała walory przyrodnicze jego okolicy. Ponadto podczas spotkania w Spalskim Parku Krajobrazowym dzieci wzięły udział w spacerze, podczas którego poznały lokalne atrakcje turystyczne oraz okazy fauny i flory.
Andrzej Czapla straci stanowisko wiceprezesa funduszu
Były wiceprezydent Piotrkowa za czasów Waldemara Matusewicza nie będzie wiceprezesem Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi. PiS odebrał bowiem samorządom nadzór nad tą jednostką, co oznacza, że zarząd WFOŚiGW znajdujący się pod kontrolą PO i PSL powinien zostać odwołany.
Rusza 5 edycja projektu „Kolorowa Lokomotywa - Na zielonym szlaku 2017” Łódzkiego Domu Kultury
Kolorowa Lokomotywa już po raz 5 wyrusza w podróż po województwie łódzkim. W tegorocznej, jubileuszowej edycji weźmie udział kilka tysięcy uczestników w wieku 7-12 lat z 14 ośrodków kultury regionu łódzkiego.
Wielki finał projektu „Lokomotywą po wiedzę”  Łódzkiego Domu Kultury
14 czerwca w Łódzkim Domu Kultury podsumowano projekt ekologiczno-artystyczny dla dzieci z województwa łódzkiego „Lokomotywą po wiedzę”, w którym wzięło udział kilkaset dzieci z 32 instytucji kultury regionu łódzkiego. Podczas blisko 3 miesięcy dzieci uczestniczyły w 160 warsztatach zorganizowanych w: Łódzkim Domu Kultury, Politechnice Łódzkiej, Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi oraz w regionalnych ośrodkach kultury.
46. Świerszczykowe Wierszyki, czyli Wojewódzkie Obchody Dnia Dziecka w Łódzkim Dom Kultury
W minioną niedzielę, 4 czerwca, w Łódzkim Domu Kultury odbył się finał Wojewódzkiego Ekologicznego Dnia Dziecka - 46. Świerszczykowe Wierszyki 2017. W wydarzeniu wzięło udział ponad 350 dzieci w wieku szkolnym z terenu całego województwa łódzkiego. Przyznano łącznie 139 nagród i wyróżnień.
„Lokomotywą po wiedzę” Łódzkiego Domu Kultury dojeżdża do końcowej stacji
Projekt „Lokomotywą po wiedzę” Łódzkiego Domu Kultury powoli zbliża się do końca. W poniedziałek, 22 maja, rozpoczął się ostatni, intensywny tydzień zajęć warsztatowych. Uczestnicy projektu poznali łódzką Akademię Sztuk Pięknych „od kuchni” i odwiedzili ŁDK, gdzie wzięli udział w warsztatach tworzenia scenografii.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat