Trwa przebudowa budynku Urzędu Miasta przy ulicy ul. Szkolnej w Piotrkowie.
Urzędnicy z piotrkowskiego magistratu wyciągnęli wnioski z pierwszej, pilotażowej odsłony projektu „Budżet obywatelski”, zaproponowano zmiany w pewnych jego elementach.
W jakim stanie jest piotrkowska „mieszkaniówka”? Po pierwsze, zasób jest stary – w 80% ponad 100-letni. Po drugie, długi lokatorów ciągle rosną. Po trzecie, na lokale czeka w sumie 595 rodzin.
Po pilotażowym programie, który spotkał się z dużą odezwą ze strony mieszkańców, zdecydowano się na drugą odsłonę projektu "Budżet Obywatelski".
Wiadomo już kto będzie się starał o mandat radnego w Sulejowie podczas wyborów uzupełniających. Trzeba je zorganizować, ponieważ nowy burmistrz Wojciech Ostrowski zrzekł się mandatu radnego.
Rewolucji nie będzie, ale podatnicy muszą przygotować się na kilka istotnych zmian w rozliczaniu się z fiskusem. Skorzystają rodziny wielodzietne.
Nowy burmistrz Wolborza Andrzej Jaros chciałby, aby Urząd Miasta funkcjonował nieco inaczej. Chodzi o komfort obsługi mieszkańców.
Na złożenie deklaracji rocznej mamy czas do końca kwietnia.
W niedzielę, 21 grudnia o godz. 17.00 rozpocznie się w Rynku Trybunalskim tradycyjna miejska wigilia. W świąteczny nastrój wprowadzą piotrkowian pastorałki i kolędy w wykonaniu zespół Gloria De Dios i Miejskiej Orkiestry Dętej.
Chińska delegacja z prowincji Henan gościła we wtorek (16 grudnia) w piotrkowskim magistracie.