Na dworze skwar nie do zniesienia, a Ty podróżujesz autem? Nie ma lepszego rozwiązania niż klimatyzacja! W dzisiejszych czasach to standard, którego braku większość kierowców nie potrafi sobie wyobrazić. Nie wszyscy jednak wiedzą jak korzystać z klimatyzacji, tak by przynosiła ulgę w upalne dni, ale przy tym nie szkodziła zdrowiu.
W środę wieczorem we wsi Kolonia Zalesice wybuchł pożar. W ogniu stanęła murowana stodoła.
Oszust podający się za angielskiego dziennikarza przebywającego w Stambule „na akcji z tureckimi żołnierzami” wyłudził od mieszkanki Tomaszowa ponad 30 tysięcy złotych.
Policjanci, ratownicy medyczni i strażacy zjawili się w środę około południa pod jedną z kamienic przy ul. Wojska Polskiego w Piotrkowie.
Ciało kobiety znaleziono we wtorek wieczorem na działkach przy ulicy Sowiej w Piotrkowie. Policja pod nadzorem prokuratora ma ustalić przyczynę śmierci denatki. Przybyły na miejsce lekarz, nie wykluczył udziału osób trzecich.
Od 1 czerwca piotrkowscy policjanci rozpoczynają służbę na wodach Zalewu Sulejowskiego. Wypoczywających nad wodą będzie strzec czterech funkcjonariuszy z Komisariatu Wodnego w Bronisławowie.
Przyjechali z całej Polski, by rozmawiać o willach, pałacach, dworach, o ich ochronie, o zagrożeniach. Ogólnopolska interdyscyplinarna konferencja naukowa „Dwór/pałac/willa dzisiaj” odbyła się kilka dni temu w Woli Krzysztoporskiej.
Zielona energia, czyli energia czerpiąca z odnawialnych źródeł jest coraz bardziej popularna wśród Polaków. Przyczyniają się do tego m.in. programy, które oferują pomoc w kupieniu i założeniu instalacji OZE. Dzięki różnego rodzaju dofinansowaniom i kredytom preferencyjnym korzystanie z OZE jest teraz bardziej dostępne. Jednym z odnawialnych źródeł jest energia słoneczna. Do jej przetwarzania wykorzystuje się panele fotowoltaiczne. Poniżej znajdziecie kilka istotnych wiadomości na temat paneli.
Piotrkowscy policjanci zatrzymali 34-letniego mężczyznę, który śmiertelnie pobił swojego znajomego. Do zdarzenia doszło przy ulicy Cisowej w Piotrkowie. Poszło o pieniądze. Pokrzywdzony z obrażeniami głowy został przewieziony do szpitala, gdzie w niedzielę 22 maja zmarł.
„Przewroty antyparlamentarne – tradycja i współczesność” to nazwa konferencji naukowej jaka odbywa się w piotrkowskim Muzeum. Wśród wykładowców są naukowcy z wielu uczelni w całej Polsce.