Ponad pół miliona złotych wyda w przyszłym roku Miejski Zakład Gospodarki Komunalnej na remonty i prace modernizacyjne. Właśnie ogłoszono plan największych inwestycji.
Przed skrzyżowaniem Alei Sikorskiego z obwodnicą N-S w Piotrkowie jeszcze w tym roku ma zostać wykonany dodatkowy pas do zawracania dla jadących do Carrefoura.
Towarzystwo Budownictwa Społecznego w Piotrkowie nie wybuduje bloku w rejonie Belzackiej, Kobyłeckiego i Norwida.
Łódzka komisja rozstrzygnęła konkurs na dopłaty do modernizacji dróg jako jedna z ostatnich w kraju. Podczas gdy na większości stron internetowych urzędów wojewódzkich o wynikach można było przeczytać wczesnym popołudniem, łódzcy urzędnicy ślęczeli nad listą do wieczora.
Oszczędność czasu, szybsze załatwianie spraw i możliwość korzystania przez mieszkańców Piotrkowa z bezpłatnego dostępu do internetu za pośrednictwem kiosków multimedialnych. To główne założenia projektu e-urząd, który wdrożono w piotrkowskim magistracie.
Powiat piotrkowski wspólnie z gminą Łęki Szlacheckie stara się o dofinansowanie inwestycji w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych 2008 - 2011.
To nie ja podszedłem ludziom pod domy, ale miasto przyszło do mnie - zauważa Dariusz Stachowiak, piotrkowski hodowca drobiu zmęczony już kontrolami wszelkiej maści, na których brak narzekać nie może. - Ktoś, kto pozwolił tu budować, wiedział, że od lat prowadzę tutaj działalność.
Fitch Ratings nadał miastu długoterminowy rating krajowy „BBB-(pol)”. Długoterminowa perspektywa ratingu Piotrkowa Trybunalskiego jest stabilna.
Dobry nastrój dwóch nastolatek (ale już pełnoletnich) zaprawiony alkoholem prysł, kiedy spotkały się z patrolem straży miejskiej tuż po tym, jak wybiły kilka szyb na ul. Starowarszawskiej. Do piotrkowskiego sądu skierowano już wniosek o ukaranie młodych kobiet. Czy mogą liczyć na pobłażliwość? Wyroki, jakie zapadły ostatnio w Piotrkowie, raczej nie pozostawiają złudzeń. Za niszczenie czyjegoś mienia można słono zapłacić.
POLSKA Dziennik Łódzki sprawdził rachunki telefoniczne w urzędach regionu łódzkiego. Okazało się, że prezydent Łodzi ma rachunki cztery razy mniejsze niż włodarze Piotrkowa i Radomska. Liderem (poza stolicą województwa) jest Urząd Miasta Piotrkowa Tryb., który od listopada 2007 r. do końca października br. wydał ponad 165 tys. zł. - To mniej niż rok wcześniej, gdy rozmowy kosztowały ponad 249 tysięcy zł - przypomina Marta Skórka, rzecznika urzędu.