W czwartek (8 listopada) minister Joachim Brudziński i przedstawiciele strony społecznej podpisali porozumienie kończące akcję protestacyjną. W ramach wypracowanej umowy od 1 stycznia 2019 r. funkcjonariusze służb podległych MSWiA otrzymają podwyżkę w kwocie 655 zł brutto. Kolejna podwyżka - 500 zł brutto nastąpi od 1 stycznia 2020 r. MSWiA zobowiązało się do rezygnacji z wymogu ukończonych 55 lat przy przechodzeniu na emeryturę. Funkcjonariusze będą też mieli prawo do pełnopłatnych nadgodzin.
Policjanci z piotrkowskiej komendy zaczęli masowo chorować. W drogówce 2/3 funkcjonariuszy przebywa na L4, w wydziale wywiadowczym jest jeszcze gorzej, bo ok. 80% jest na zwolnieniach, 1/3 policjantów brakuje w prewencji. Podobnie jest w innych jednostkach naszego województwa. W Radomsku, Tomaszowie, Pajęcznie, Bełchatowie, Brzezinach, Pabianicach, Zduńskiej Woli, Sieradzu funkcjonariusze również chorują. Dlaczego?
14 strażaków z Komendy Miejskiej w Piotrkowie uczestniczyło w manifestacji służb mundurowych zorganizowanej 2 października na Placu Zamkowym w Warszawie. To już trzeci etap ogólnopolskiego protestu, który trwa od lipca.
Piotrkowianie solidaryzowali się w poniedziałek z rodzicami niepełnosprawnych dzieci. Wszystko dlatego, że Ministerstwo Edukacji Narodowej zmieniło zasady kształcenia specjalnego. Najważniejszą zmianą jest zlikwidowanie nauczania indywidualnego na terenie szkoły.
W poniedziałek 16 lipca ruszyła ogólnopolska akcja protestacyjna służb mundurowych. Uczestniczą w niej policjanci, Straż Graniczna, pracownicy i funkcjonariusze Służby Więziennej oraz strażacy. Włączyli się także wszyscy pracownicy Komendy Miejskiej Policji w Piotrkowie.
Grupa piotrkowian we wtorkowy wieczór zebrała się przed gmachem sądu na znak protestu wobec przegłosowanej przez PiS ustawy, na mocy której 11 sędziów Sądu Najwyższego wraz z prezes Małgorzatą Gersdorf, która ma przejść w stan spoczynku przed upływem sześcioletniej kadencji.
Mieszkańcy bloku przy ul. Sygietyńskiego chcą wykupić lokale, w których mieszkają od lat, a które są własnością piotrkowskiego TBS-u. Ich zdaniem prezydent miasta blokuje sprzedaż. - Chcemy pomóc mieszkańcom, ale prawo nam na to nie pozwala - zapewniają magistraccy urzędnicy.
Ponad 700 podpisów zebrano pod petycją sprzeciwiającą się utworzeniu "Instytutu hodowlano-ddaktycznego" we wsi Baby. W niedzielę w OSP w Moszczenicy odbyło się już drugie spotkanie protestacyjne z mieszkańcami gminy.
"Instytut hodowlano-dydaktyczny” - tak cudaczną nazwę ma inwestycja, która ma być realizowana na prywatnych terenach po byłej cegielni na granicy Bab i Moszczenicy. Mieszkańcy gminy mówią, że to zwykła chlewnia i… protestują. - Będziemy walczyć do końca, do upadłego! - mówią.
"Polska dla wszystkich" to hasło protestu, który odbył się w sobotę w Rynku Trybunalskim. Z okazji Europejskiego Dnia Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych mieszkańcy Piotrkowa postanowili walczyć o ich prawa. Piotrkowianie zwrócili uwagę na sytuację osób z dysfunkcjami, ale także wspierali tych, którzy od 18 dni protestują przed Sejmem.