Pięciu mężczyzn - sprawców pobicia młodego piotrkowianina, do którego doszło na stacji benzynowej zostało wczoraj przesłuchanych przez policję. Poszukiwania mężczyzn trwały od 30 października. Po publikacji ich wizerunków w mediach, sami zgłosili się do komendy.
Wiceprezydent Piotrkowa powoływał się na przepis prawny, który nie obowiązuje od dwóch lat. Mowa o trzyletnim zakazie ubiegania się o dotacje.
Piotrkowski Urząd Pracy przeżywa oblężenie. Do końca stycznia bezrobocie wzrośnie o ponad tysiąc osób. - Pierwszy miesiąc w roku jest zawsze trudny. Ludziom po prostu wygasają umowy o pracę – mówi dyrektor pośredniaka.
Nowa organizacja ruchu na skrzyżowaniu Słowackiego - Zamenhofa w Piotrkowie funkcjonuje od czasu powstania galerii Focus Mall. Najpierw były kłopoty związane z „przykrótkimi” cyklami świateł dla wyjeżdżających z Focusa i skręcających w lewo. Po kilkumiesięcznych bataliach kierowców zdecydowano się sygnalizację wyłączyć...
Nie było niespodzianki w spotkaniu 16. kolejki Superligi PGNiG piłkarek ręcznych. Piotrcovia przegrała w Lubinie z Zagłębiem 22:32 (9:13). Nasz zespół wystąpił w meczu z mistrzem Polski osłabiony brakiem Agaty Wypych, która z powodu ważnych spraw rodzinnych zmuszona jest pauzować.
Aż 60 mln złotych otrzymały w latach 2007-2011 gminy powiatu piotrkowskiego na realizację projektów w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. 45 mln z tej kwoty otrzymał Piotrków Trybunalski, ponad 6 ,5 miliona trafiło do Moszczenicy a 4 mln 100 tys. do Woli Krzysztoporskiej. Łącznie w całym województwie łódzkim wydano prawie pół miliarda.
Z urazem głowy, klatki piersiowej i innymi licznymi obrażeniami trafiła do szpitala 69-letnia piesza potrącona przez kierującego oplem 28-latka. Do wypadku doszło wczoraj po południu na skrzyżowaniu ulic Słowackiego z Owocową w Piotrkowie.
Piotr Grabowski nie jest już pełnomocnikiem Prawa i Sprawiedliwości w powiecie piotrkowskim. Na tym stanowisku zastąpił go senator partii Wiesław Dobkowski, który tłumaczył przyczyny takiej decyzji w ostatnim programie Strefy FM „O tym się mówi”.
Ciągłe imprezy, “piwko” ze znajomymi, wagary i... alkohol. Tak zaczynali swoją “przygodę” z piciem 17–letni Michał i 15–letnia Alicja. Nastolatkowie uzależnili się od alkoholu. Dziś przechodzą terapię, która pozwala wrócić im do normalności.
Co roku w dniach 17-18 stycznia powraca dyskusja na temat wydarzeń, które miały miejsce w 1945 roku, gdy do centralnej Polski wkroczyły wojska sowieckie. Zakończyła się okupacja niemiecka, a władzę w Piotrkowie i innych miastach regionu przejęli Rosjanie i polscy komuniści. - Zaczęło się kolejne zniewolenie - mówią jedni. - Wygoniliśmy Niemców i znowu byliśmy wolni - słychać z drugiej strony.