W nocy z 18 na 19 grudnia z kamieniczki przy Placu Zamkowym 4 (budynek administracyjny muzeum) została skradziona tablica pamiątkowa ufundowana z okazji 85-lecia PCK.
100, 200, 500 złotych. Jedni twierdzą, że wydadzą sporo, inni, że mało. W zależności od zasobności portfela, sama kwota przeznaczona na świąteczne zakupy jest wartością względną.
Instytut Badań Nad Gospodarką Rynkową opublikował raport atrakcyjności inwestycyjnej województw i podregionów polski 2012. Podregion piotrkowski nie wypada najlepiej. Atrakcyjność przemysłowa została oceniona przeciętnie, usługowa nisko.
W przedświąteczną środę miało się wyjaśnić czy piotrkowianie od lipca przyszłego roku będą płacić 19 złotych na osobę za odbiór śmieci. Okazuje się, jednak, że uchwała śmieciowa może zniknąć z porządku obrad. Radni koalicji rządzącej nie chcą wziąć odpowiedzialności za te podwyżki.
Stacja paliw D&D w Twardosławicach umożliwiła kierowcom korzystanie z tzw. tankomatu. To pierwszy tankomat w okolicy.
Ta informacja z pewnością ucieszyła działaczy Piotrkowianina jak i oczywiście Macieja Pilitowskiego. 22-letni rozgrywający naszego klubu ma szansę jechać na mistrzostwa świata do Hiszpanii.
W reaktywacji dwóch zasłużonych piotrkowskich klubów piłkarskich zamierza pomóc Okręgowy Związek Piłki Nożnej w Piotrkowie. Chodzi o Piotrcovię i UKS Przyjaźń.
Jarosław Brózda, były starosta powiatu bełchatowskiego został dyrektorem Powiatowej Poradni Pedagogiczno - Psychologicznej, która od pierwszego stycznia rozpocznie działalność na terenie powiatu piotrkowskiego.
Prace remontowe są zakrojone na dosyć szeroką skalę. - Przede wszystkim na ulicy Belzackiej wymieniane jest 940 metrów bieżących gazociągu. To także ulica Modrzewskiego, Matejki i Wysoka – mówi Emilia Tomalska, rzecznik prasowy Mazowieckiej Spółki Gazownictwa.
Pakowanie prezentów, zdjęcie z Mikołajem, kiermasz z wyrobami lokalnych twórców - galeria Focus Mall w Piotrkowie zaprasza na świąteczny weekend pełen bożonarodzeniowych atrakcji.