Powstanie wielopoziomowego parkingu, połączenie Wojska Polskiego z Pereca i Pereca z Kopernika to tylko niektóre z rozwiązań komunikacyjnych, których możliwość wprowadzenia zakłada nowy plan miejscowy dla rejonu tzw. Podzamcza.
Nie będzie kart dla niepełnosprawnych pracujących w obszarze objętym Strefą Płatnego Parkowania uprawniających do korzystania z miejsc postojowych na podstawie zryczałtowanej opłaty. O wprowadzenie tego typu rozwiązania, postulował Jan Dziemdziora. Stosowne zmiany do uchwały przedstawił na wczorajszej sesji rady miasta.
Po licznych interwencjach osób niepełnosprawnych i mediów udało się wymusić na władzach miasta projekt zmian w Strefie Płatnego Parkowania. Propozycja padła podczas spotkania w piotrkowskim Zarządzie Dróg i i Utrzymania Miasta i dotyczy możliwości darmowego parkowania przez godzinę (dla osób posiadających kartę dla niepełnosprawnych) na terenie całej strefy.
Zmieniły się zasady korzystania ze strefy płatnego parkowania przez osoby niepełnosprawne w Piotrkowie. Nie zmieniły się natomiast zasady wydawania kart parkingowych dla niepełnosprawnych.
W Piotrkowie mamy prawie 1500 hektarów gruntów leśnych, ponad 3 tysiące hektarów użytków rolnych i prawie 31 hektarów... samochodów – oczywiście gdyby je ustawić jeden obok drugiego. Na statystycznego mieszkańca Piotrkowa (a więc także na niemowlaka i starca) przypada ponad pół samochodu.
Piotrków. Parking tuż przy Parku Jana Pawła II (ul. Słowackiego), a konkretnie koperta dla osób niepełnosprawnych vis-a-vis jednego z banków. Tam od dłuższego czasu zaparkowane jest granatowe seicento. Osoby niepełnosprawne, ze względu na ogromne braki w liczbie miejsc do parkowania dla nich przeznaczonych, interweniują i zastanawiają się, jakim prawem pojazd stoi w tym samym miejscu od kilku tygodni, blokując jedną z niewielu w tym rejonie “kopert”.
Tańszy niż w Strefie Płatnego Parkowania, w tej samej cenie, co prywatny. Parking przy ulicy Narutowicza za Amfiteatrem Miejskim jest już zarządzany przez Miejski Ośrodek Kultury w Piotrkowie. Godzina postoju kosztuje 2 zł, czyli dokładnie tyle, co na prywatnym parkingu po drugiej stronie ulicy.
Parking na Narutowicza w Piotrkowie poszedł w prywatne ręce
Zakaz postoju w piotrkowskiej Strefie Płatnego Parkowania. Jeśli na ulicy objętej SPP jest zakaz zatrzymywania, czy postoju - to, gdy zaparkujemy w tym miejscu, musimy liczyć się z mandatem.
- Czy miasto jest aż tak biedne, że tych kilka pojazdów poruszających się po terenie miasta z osobami niepełnosprawnymi nie może korzystać z parkingów bezpłatnie? - pytają niepełnosprawne dzieci z Piotrkowa Trybunalskiego.